Piękno

Czy włosy mogą zamarznąć?

Artykuł partnera.

Zima i niskie temperatury sprawiają, że nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Podobnie jest z włosami. Z racji tego, że składają się one głównie z protein, pigmentu oraz wody, to w niskich temperaturach może dojść do ich zamarznięcia. A ten proces prowadzi do nieodwracalnych zmian w strukturze włosa. Aby do tego nie dopuścić, trzeba pamiętać o kilku, ważnych rzeczach.

Po pierwsze czapka

Niedopuszczalnym jest to, żeby przy temperaturze poniżej zera wyjść z domu z wilgotnymi włosami. Bo to nie tylko przysporzy nam zapalenia np. ucha, ale także doprowadzi do zamarznięcia włosów i trwałego uszkodzenia ich struktury. W efekcie włosy staną się suche, puszące i łamliwe. Jeśli będziesz nosić czapkę, wtedy cebulki włosów oraz mieszki będą zabezpieczone i nie będzie groziło im zamarznięcie. Natomiast, jeśli masz długie włosy, to musisz zadbać o te kosmyki, które wystają spod nakrycia głowy. Wybierając czapkę powinniśmy kierować się tym, żeby uszyta była z naturalnego materiału i nie uciskała. Trzeba też mieć świadomość tego, że włosom oraz skórze głowy szkodzi zarówno mróz, jak i przegrzanie. Dlatego, gdy wsiądziemy do samochodu, w którym jest ciepło, powinniśmy zdjąć czapkę i pozwolić skórze oraz włosom oddychać. 

Po drugie odżywianie i olejowanie

Aby włosy były przygotowane na kontakt z zimnym powietrzem należy zabezpieczyć je poprzez stosowanie odżywek z prowitaminą B5, czyli inaczej depantenolem. Nie tylko ma ona właściwości chroniące łodygę włosa, ale też zatrzymuje wilgoć w jej wnętrzu. Kolejnym obowiązkowym, zimowym rytuałem jest olejowanie włosów. Profesjonalne produkty do pielęgnacji znajdziemy w sklepie Jean Louis David https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Poza olejowaniem włosów, po którym konieczne jest ich umycie, możemy stosować olejki ujarzmiające kosmyki podczas stylizacji. Taki kosmetyk możesz użyć na włosy tuż przed wyjściem na zewnątrz.

Odpowiednia pielęgnacja włosów zimą jest niezbędna, aby mróz nie odbił się negatywnie na ich kondycji. A jeśli zauważysz, że końcówki są zniszczone lub włosy potrzebują odżywienia w salonie, wtedy możesz umówić się na wizytę przy użyciu aplikacji https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.