Piękno

Dlaczego kobiety lubią nosić buty na obcasie?

Artykuł partnera.

Obcasy to nie tylko buty idealne z męskiego punktu widzenia. To także obuwie, które uwielbiane jest przez wiele kobiet na całym świecie. I nie, nie nosimy ich tylko ze względu na wygląd. Istnieje masa powodów, dla których kobiety lubią nosić buty na obcasie.

Nogi stają się bardziej smukłe

Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się tutaj kwestia wyglądu. Nic na to nie poradzimy – szpilki i inne obcasy po prostu pięknie prezentują się na nodze. Dzięki nim łydki wyglądają na szczuplejsze, a całość nogi jest długa do nieba. Jeśli masz wprawę w chodzeniu na obcasie, możesz spokojnie założyć mini i szpilki, a każdy, kto będzie Cię mijać, z pewnością się za Tobą obejrzy. Szczuplejsze nogi to efekt wizualny, który jest pożądany przez każdą z nas. Dlatego szpilki, nawet niewysokie, znajdują się w szafie większości kobiet.

Buty na obcasie są wygodne. Naprawdę!

Może Ci się wydawać, że niektóre kobiety noszą szpilki za karę. I w pewnych przypadkach tak jest – obowiązek noszenia obcasów w pracy powinien być zniesiony. Nie każda z nas ma przecież na to ochotę. A jednak buty na obcasie mogą być wygodne. Zwłaszcza dla kobiet, które posiadają wąską stopę. Pamiętaj, że obcas nie musi oznaczać wysokiej szpilki, na której niewiele akrobatek potrafi chodzić. Obcas to także wygodny słupek, który ze względu na szerszą powierzchnię doskonale stabilizuje stopy. Możesz założyć je na spacer i Twoja stopa nie ucierpi. Oczywiście pamiętaj, że o stopy trzeba dbać, a ciągłe noszenie obcasów to nie najlepszy wybór. Musisz mieć różnorodne obuwie na wiele okazji.

Bo czujemy się w nich kobieco

Tak, trampki również mogą być kobiecym butem. Ale jednak nic nie przebije obcasów. Zakładamy zwiewne sukienki, niewielkie obcasiki i od razu czujemy się cudownie – jak królowe, nimfy, panie wszechświata. To podnosi samoocenę wielu kobiet i sprawia, że czują się lepiej w swojej skórze. Właśnie po to powstały obcasy. Jeśli nosisz je dla swojej przyjemności, to świetnie!

Obcasy to świetny dodatek do spodni, spódniczek, sukienek, kombinezonów – właściwie do wszystkiego. I dobrze! Bo dzięki temu możesz eksperymentować ze swoim wyglądem każdego dnia. Jeśli poszukujesz dodatkowych inspiracji, koniecznie zajrzyj na stronę Bialcon.pl.