Piękno

Gładkie bikini dzięki depilacji brazylijskiej

Kobiety oraz panowie coraz częściej decydują się na depilację okolic bikini. Jedni postanawiają usunąć tylko włoski wychodzące poza obszar majtek, a inni tylko ze wzgórka łonowego. Są też tacy, i jest ich coraz więcej, którzy decydują się zlikwidować całkowicie owłosienie z okolic bikini. Wykonywana jest wtedy depilacja brazylijska, czyli „na zero”. Owłosienie usuwa się z okolic wzgórka łonowego, warg sromowych i pośladków.

Coś więcej niż nic – bikini brazylijskie

Depilacja brazylijska jest jedną z najczęściej wybieranych depilacji przez kobiety. Panie decydują się na całkowite pozbycie się owłosienia zarówno dla partnera, jak i dla siebie i swojego komfortu. Pamiętaj, że depilacja bikini to ma być Twój i tylko Twój świadomy wybór. Bikini brazylijskie to coś więcej niż zwykła depilacja bikini, ponieważ podczas brazylijskiej depilacji usuwane jest również owłosienie między pośladkami. Depilację brazylijską możesz wykonać na wiele sposobów – woskiem, pastą cukrową lub laserem. Czym się różnią te trzy metody?

Bikini brazylijskie pastą cukrową

Pasta cukrowa to nic innego jak połączenie wody, miodu i cukru. Jest ona przeznaczona do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Pasta nakładana jest pod włos, a zrywana z włosem. Dzięki temu jest mniej bolesna niż zwykła depilacja woskiem. Włoski wyrywane są razem z cebulkami, bez narażenia skóry na podrażnienia. Okolice bikini są często bardzo wrażliwe i dlatego dużo kobiet decyduje się na depilację pastą cukrową. Szczególnie jeśli chodzi o depilację brazylijską, ponieważ obejmuje ona więcej wrażliwych miejsc.

Depilacja brazylijska woskiem

Depilacja brazylijska woskiem wykonywana jest najczęściej. Owłosienie jest usuwane za pomocą wosku pszczelego. Wosk nakłada się odwrotnie niż pastę cukrową, czyli zgodnie z kierunkiem porostu włosa, a zrywamy pod włos. Depilacja woskiem jest całkowicie bezpieczna i również pozbywamy się włosków z ich cebulkami. Może być delikatnie bardziej bolesna od depilacji pastą cukrową, ale to wszystko zależy od odporności na ból. Przy regularnych wizytach i profesjonalnym wykonywaniu depilacji staje się ona mniej lub w ogóle bezbolesna.

Depilacja woskiem lub pastą cukrową bikini brazylijskiego wystarcza na mniej więcej 8 tygodni, co oznacza, że na całe wakacje można mieć kłopot uporczywych włosków z głowy. Po depilacji woskiem lub pasta cukrową włoski odrastają jaśniejsze i dużo słabsze.

Laserem pozbędziesz się włosków z okolic bikini na zawsze!

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się owłosienia jest depilacja laserowa bikini. Wykonywana w kilku seriach sprawi, że raz na zawsze pozbędziesz się niechcianych włosków. Depilację laserową należy wykonać w minimum 4 seriach, aby przyniosła efekty, ale wszystko uzależnione jest od predyspozycji skóry. Zabieg depilacji laserowej bikini trwa około 30 minut. Jeśli boisz, że ten zabieg będzie bolesny, zawsze możesz zdecydować się na znieczulenie. Najskuteczniejszym w walce z owłosieniem jest laser Light Sheer, który skutecznie usuwa ponad 90% owłosienia.  Ceny laserowej depilacji bikini są indywidualnie ustalane w salonach kosmetycznych. W salonie piękności Bodybar na Mokotowie w Warszawie za 4 zabiegi brazylijskiej depilacji laserowej zapłacisz tylko 1000 zł, a możesz uzyskać efekt trwałego pozbycia się włosków. Przy depilacji laserowej warto zaznaczyć, że osobom z ciemniejszymi włoskami będzie się ich łatwiej pozbyć, niż osobom z jaśniejszymi włoskami, jednak laser Light Sheer poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi włoskami.

Depilacja brazylijska męska

W niektórych salonach depilację bikini mogą wykonać również panowie. Wówczas zabieg ten jest nazywany depilacją boyziliany. Taką formę depilacji wybierają najczęściej młodzi, aktywni sportowo mężczyźni bądź osoby po 50-tym roku życia. Tak samo jak u kobiet, jest to związane z wyborem dla siebie bądź dla partnerki, a także w celu zachowania odpowiedniej higieny.  Męską depilację bikini wykonuje się za pomocą wosku lub pasty cukrowej, nie powinno się wykonywać depilacji bikini męskiej za pomocą lasera.

Przygotowanie – bez stresu, wszystko co powinnaś/powinieneś wiedzieć przed depilacją woskiem lub laserem

Depilacja woskiem/pastą cukrową – przygotowanie

 • Włoski do depilacji powinny mieć minimum 0,5 cm, dlatego przed depilacją woskową nie depiluj się przez kilka tygodni.
 • Aby zapobiec wrastającym się włoskom, kilka dni przed depilacją wykonaj peeling skóry.
 • Przez kilka dni przed wizytą nie opalaj się, by nie narazić Twojej skóry na podrażnienia.
 • Na zabieg depilacji załóż luźną, bawełnianą bieliznę i zwiewne ubranie, aby nie podrażniać skóry po zabiegu.
 • Skóra przed depilacją powinna być dobrze oczyszczona.

Po depilacji woskiem/pastą cukrową:

 • Nawilżaj skórę żelem kojącym np. aloesowym.
 • Jeśli skóra jest zaczerwieniona, można posmarować ją maścią z hydrokortyzonem.
 • Zrezygnuj z gorących kąpieli, sauny i solarium przez 24h po depilacji.

Depilacja laserowa bikini przygotowanie:

 • Przez miesiąc przed nie wykonuj depilacji woskiem, depilatorem i pęsetą.
 • Nie korzystaj z solarium, samoopalaczy i nie opalaj się przez minimum 4 tygodnie przed depilacją.
 • Dzień przed depilacją usuń włoski za pomocą maszynki do golenia.

Po depilacji laserowej:

 • Unikaj słońca i samoopalaczy przez min. 2 tygodnie po zabiegu.
 • Nie wykonuj depilacji mechanicznej.
 • Przez 2/3 dni po depilacji nie korzystaj z sauny, basenu i gorących kąpieli.

Depilację brazylijską woskiem możesz również wykonać samodzielnie w domu. Może ona jednak nie być tak dokładna, jak ta wykonana przez drugą osobę w salonie kosmetycznym. Wosk musi być odpowiednio nagrzany, aby nie poparzyć skóry. Zalecamy wykonywać depilację brazylijską w profesjonalnych, renomowanych salonach kosmetycznych.

Depilacja woskiem czy też laserem jest dużo skuteczniejsza niż ta wykonywana własnoręcznie w domu produktami drogeryjnymi.

Gładka skóra na wakacje, wyjazd, dla siebie, dla partnera, dla Was? Depilacja brazylijska będzie idealnym pomysłem.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar