Piękno

Gua sha i roller – idealne połączenie do masażu twarzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy roller lub gua sha zapewnią Ci lifting twarzy? Narzędzia do masażu znajdują się na szczycie listy produktów do liftingu skóry. Ale pytanie brzmi: co robią te narzędzia do twarzy i czy w ogóle działają? Dowiedzmy się, jak korzystać z tych narzędzi do pielęgnacji skóry i jakie zapewniają one niesamowite korzyści, od masażu twarzy po drenaż limfatyczny.

Czym są gua sha i roller do twarzy?

Wałki i gua sha pomagają złagodzić napięcie twarzy, zmniejszyć obrzęki oczu, rozluźnić i poprawić przepływ limfy w całej twarzy. Przez przepływ limfatyczny rozumiemy usuwanie płynów odpadowych z napiętego obszaru za pomocą masażu i delikatnego ucisku. Użycie płaskich kamieni sięga VII wieku w Chinach i do dziś są one powszechnie wykonane z kwarcu, jadeitu lub kości, materiałów chłodzących i gładkich na skórze. Narzędzie gua sha jest używane w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat do korzyści terapeutycznych, a także do osiągania korzyści kosmetycznych takich jak konturowanie twarzy.

Rollery do twarzy to trochę nowszy przyrząd stworzony do masażu twarzy. Jest bardzo łatwo dostępny i łatwy w obsłudze. Wystarczy użyć lekkiego nacisku i przesuwać wałkiem po danym obszarze twarzy, który chcemy wymasować. Dla porównania, gua sha wymaga więcej techniki.

Jak wykonać masaż

  • Przed rozpoczęciem przygotuj skórę, nakładając olejek do twarzy na obszary, które chcesz masować, takie jak twarz i szyja. Nałóż sporą ilość olejku na dłonie i rozgrzej produkt przed wciśnięciem go w skórę. 

Okolica szczęki i policzków

Aby uwolnić napięcie twarzy wzdłuż szczęki i okolicy policzków, przesuń roller lub gua sha wzdłuż linii szczęki i po policzkach. Narzędzie gua sha może wydawać się nieco trudniejsze w użyciu ze względu na swój kształt, więc po prostu użyj szerszej części, aby przesuną od podstawy szczęki do szczytu kości policzkowej. Powtórz mniej więcej 5-10 razy na stronę.

Szyja

Wiele osób odczuwa zmęczenie szyi z powodu pracy biurowej lub nadużywania komputera. Trzymaj gua sha pod kątem na szyi i powoli przesuwaj się od dołu szyi do linii szczęki. Aby wspomóc drenaż limfatyczny przesuwaj masażer w dół, od ucha aż do szyi. Powtarzaj, aż poczujesz uwolnienie napięcia. Celem tych powtarzających się ruchów jest pobudzenie przepływu krwi i złagodzenie napięcia w szyi. 

Okolica oczu

Aby złagodzić obrzęki wokół oczu, delikatnie przesuwaj narzędzie po okolicy pod oczami aż do skroni, aż dojdziesz do linii włosów. Podobnie jak w przypadku wszystkich tych technik, powtórz 5-10razy na stronę.

Czoło

Teraz nadszedł czas, aby przejść na czoło. W przypadku gua sha umieść wąski koniec kamienia między kością brwiową, a brwią i przesuń od brwi do linii włosów. Zrób to samo z jadeitowym wałkiem wielokrotnie, przesuwając się od kącika oka do skroni, aby zmniejszyć napięcie w czole. Możesz trzymać narzędzia w miejscach naprężeń, zanim zprzesuniesz je w kierunku linii włosów.