Piękno

Jak stworzyć domowe spa? Podpowiadamy!

Kąpiel w wannie pełnej piany? Peeling całego ciała, a potem nałożenie odżywczego balsamu pięknie pachnącego kawą? A może odprężający masaż? Wcale nie trzeba iść do salonu, aby skorzystać z takiej usługi. Można mieć to we własnym domu!

Istnieje wiele sposobów na zrelaksowanie się czy poprawę urody. Między innymi, sprawdzonym rozwiązaniem może być przeznaczenie choćby kilku minut na aromaterapię, nałożenie odżywczej maseczki na twarz lub wymoczenie stóp w ziołach. Warto wziąć pod uwagę stworzenie domowego SPA, zwłaszcza że można to zrobić prosto, wykorzystując odpowiednie kosmetyki, kadzidełka, świece czy inne dodatki. Podpowiadamy, jak podejść do tego zadania.

Co dają zabiegi spa?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli zalet domowego SPA. Przede wszystkim w ten sposób sprawiamy przyjemność swojemu ciału, pielęgnujemy skórę oraz oczyszczamy umysł. To czas przeznaczony wyłącznie dla nas. W trakcie takiego rytuału można dodatkowo włączyć spokojną, subtelną muzykę, co będzie sprzyjało wyciszeniu. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że przebywamy we własnym domu, w bezpiecznym miejscu bez obcych ludzi.

Za przygotowaniem SPA u siebie przemawia kilka czynników. Wśród nich można wymienić brak konieczności dotarcia do salonu, w którym umawiamy się na seans. Do tego dochodzi brak związanych z tym kosztów (benzyna, bilety oraz cena za sam zabieg). Kolejny plus to brak samego umawiania wizyty. Rytuał możemy przeprowadzić w dowolnej chwili, kiedy tylko mamy na to ochotę. Nie musimy szukać wolnego dnia w terminarzu.

Jak przygotować domowe spa?

Tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, aby stworzyć odpowiednie miejsce do przeprowadzania domowych zabiegów SPA. Niektórzy potrzebują jedynie kosmetyków dostosowanych do potrzeb swojej cery, więc ograniczą się do dłuższego pobytu w łazience. Mogą tam wykonać tzw. parówkę, która otwiera pory, nałożyć maseczkę na twarz oraz włosy czy nabalsamować nogi. Inni z kolei wymagają więcej starań. Kupują specjalne akcesoria kosmetyczne, takie jak olejki do masażu, świece sojowe etc. Nie nabierają produktu palcami, lecz wykorzystują specjalne szpatułki (np. ceramiczne). Pragną, aby procedury poświęcone dbaniu o urodę nie były zwykłymi zabiegami, lecz rytuałami.

Domowe SPA może być wydzielonym w pokoju dziennym albo sypialni zakątkiem, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Możemy rozpalić w nim kadzidełko o ulubionym zapachu lub zdecydować się na świecę o relaksującej nucie kwiatów bądź ziół. Jeśli będziemy chcieli wykonać zabieg dodający energii, egzamin zdadzą kompozycje pachnące np. cytrusami.

Gdzie kupić akcesoria?

Jak wszystkie inne artykuły, tak i produkty potrzebne do stworzenia domowego SPA warto zamawiać w sprawdzonym sklepie. Jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, które sprawdzą się w tego typu rytuałach, świece czy kadzidełka, godnym polecenia miejscem jest Tyma Herbs. To bieszczadzka manufaktura tworząca ziołowe środki do pielęgnacji skóry wyłącznie z naturalnych składników. Pochodzące od niej wyroby z pewnością ułatwią zrelaksowanie się podczas domowych sesji.

Spa we własnych czterech ścianach to znakomity pomysł na odprężenie się po wymagającym dniu. Jak widać, można je przygotować w bardzo prosty sposób. Wystarczy odrobina wysiłku, akcesoria wysokiej jakości oraz chęci.