Piękno

Jak wyczyścić biżuterię sztuczną?

Sztuczna biżuteria to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która lubi najnowsze trendy. Jest nie tylko elegancka, przyciąga wzrok, ale również można ją kupić w bardzo korzystnej cenie! W porównaniu ze złotem lub srebrem, sztuczna biżuteria plasuje się w niższej półce cenowej. Jednocześnie, wyglądem do złudzenia przypomina droższe odpowiedniki! Różnice między sztuczną biżuterią a wykonaną z metali szlachetnych to nie tylko materiał, ale także sposób konserwacji. Czyszczenie sztucznej biżuterii może być uciążliwe, jeśli nie zna się na to skutecznych metod. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na czyszczenie biżuterii ze stali chirurgicznej. Proste do wykonania i szybkie w działaniu. Sprawdź!

Jak wyczyścić sztuczną złotą biżuterię?

Pozłacane ozdoby przyciągają wzrok i podkreślają urodę każdej kobiety. Starannie wykonana biżuteria w kolorze złotym do złudzenia przypomina dodatki stworzone z prawdziwego złota. Elegancka sztuczna biżuteria uzupełni wyjątkową stylizację, jednak gdy jest zaśniedziała, nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Co zrobić, gdy dodatki wykonane z nieszlachetnych materiałów zaczynają zmieniać swój wygląd? Jak czyścić sztuczną biżuterię w złotym odcieniu?

Do usunięcia zabrudzeń czy nalotów ze sztucznych akcesoriów przydatne będą produkty, które można spotkać w każdym sklepie i w domu. Jednym z nich jest wódka. Alkohol wymieszany z wodą w równych proporcjach to idealne rozwiązanie, jak wyczyścić sztuczną złotą biżuterię. Wystarczy zanurzyć ozdoby w roztworze, odczekać krócej bądź dłużej w zależności od stopnia zabrudzenia, po czym wyjąć i wytrzeć do sucha.

W sytuacjach, gdy czyszczenie sztucznej biżuterii nie wymaga wiele czasu, warto wykorzystać proszek do pieczenia. Trochę proszku wystarczy wysypać na chusteczkę lub płatek kosmetyczny i chwilę pocierać nim o sztuczną biżuterię. Taki sposób na czyszczenie biżuterii ze stali chirurgicznej pozwoli szybko odzyskać blask ulubionych dodatków.

Jak wyczyścić sztuczną biżuterię posrebrzaną?

Sztuczna biżuteria w odcieniu srebra to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się przy niemalże każdej stylizacji. Prostota i elegancja, która dostępna jest w szerokiej ofercie na rynku (m.in. na https://zegarownia.pl/bizuteria), ma nie tylko efektywny wygląd, ale i przyjazną cenę.

Niestety, także srebrna sztuczna biżuteria wymaga czyszczenia. Warto o tym pamiętać i robić to regularnie, aby uniknąć poważniejszych zabrudzeń.

W przypadku zaśniedziałej sztucznej biżuterii w odcieniu srebrnym do czyszczenia można wykorzystać domowe produkty. Jednym z nich jest kwaśne mleko. Czyszczenie biżuterii w kolorze srebrnym, polega na zanurzeniu dodatków w mleku i pozostawieniu ich na pół godziny. Po wyjęciu należy biżuterię opłukać wodą i dokładnie wytrzeć. Akcesoria odzyskają dawny blask.

Innym rozwiązaniem problemu, jak wyczyścić biżuterię sztuczną,jest wykorzystanie pasty do zębów. Akcesoria należy potrzeć za pomocą szmatki lub miękkiej szczoteczki. Ta metoda jest szczególnie polecana przy czyszczeniu sztucznej biżuterii z ciemnych nalotów.

Jak czyścić sztuczną biżuterię – uniwersalne metody

Jednym ze sposobów, który często jest wykorzystywany przy czyszczeniu sztucznej biżuterii, jest zastosowanie soku z cytryny. Dzięki właściwościom tego owocu można odnowić zabrudzone dodatki, odzyskać dawny blask i usunąć naloty, jakie pojawiają się na ich powierzchni. Sok z cytryny bardzo szybko rozprawia się z zabrudzeniami, zarówno przy sztucznej biżuterii pozłacanej, jak i posrebrzanej. Wystarczy zaśniedziałą sztuczną biżuterię włożyć do szklanki z sokiem z cytryny i odczekać. Jeśli przedmioty są mocno zabrudzone, warto zostawić je nawet na całą noc. Po wyjęciu wystarczy je opłukać i wytrzeć do sucha.

Innym, równie uniwersalnym sposobem jest soda oczyszczona. Działa na podobnej zasadzie co proszek do pieczenia, wykorzystywany przy czyszczeniu biżuterii sztucznej pozłacanej. Sodę oczyszczoną można stosować również przy ozdobach posrebrzanych. Wystarczy delikatnie natrzeć biżuterię wacikiem z sodą lub szmatką, aż powierzchnia zacznie nabierać blasku.