Zdrowie

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry dziecięcego?

Artykuł partnera.

Dziś najmłodsi zmagają się z wieloma problemami, które wymagają specjalistycznej pomocy. Dowiedz się, kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychiatry i zadbaj o rozwój swojej pociechy. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym poradniku.

Problemy z nauką

Dla wielu dzieci nauka to prawdziwe wyzwanie, a wysokie oceny bywają bardzo trudne do osiągnięcia. Problemy te mogą być związane ze zwyczajnym lenistwem lub chęcią poświęcania czasu na zupełnie inne czynności. Zdarza się jednak, że najmłodszym bardzo trudno zachować koncentrację, co przekłada się na duże kłopoty. W niektórych przypadkach może być zagrożona promocja do kolejnej klasy. Jak sobie z tym radzić?

Zdecydowanie warto skonsultować się z wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym i porozmawiać o problemach pociechy. Następnie najlepiej udać się do psychologa, który określi przyczyny kłopotów i zaproponuje metody na efektywną naukę. Może się jednak zdarzyć, że niskie stopnie w szkole spowodowane są poważnymi trudnościami natury psychicznej i konieczne będzie wsparcie psychiatry.

Dla niektórych dzieci rozmowy ze specjalistami nie są zbyt komfortowe. Możesz jednak umówić się na wizytę online za pośrednictwem Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.pl. Na tej stronie znajdziesz także informacje, gdzie działa psycholog lub psychiatra dziecięcy w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Bydgoszczy.

Zaburzenia zachowania

O tego typu zaburzeniach mówimy, gdy zachowanie dziecka jest nieadekwatne do wieku i norm społecznych. Wtedy pociecha może wycofywać się z relacji społecznych, wykazywać postawę buntowniczą, a nawet bywać agresywna. To tylko niektóre objawy, jakie obserwują rodzice, a doświadczeni specjaliści do każdego dziecka podchodzą w indywidualny sposób. Na szczęście dzisiejsza pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest bardzo skuteczna i w wielu przypadkach z zaburzeniami zachowania radzi sobie bardzo szybko. Wystarczy odwiedzić polecanego specjalistę.

Uzależnienie od internetu

Dzieci spędzają coraz więcej czasu w sieci. Dziś wystarczy smartfon, aby zajrzeć na media społecznościowe, pograć w grę czy porozmawiać ze znajomymi. Wydaje się, że to zwyczajna rozrywka, lecz niekiedy zamienia się w uzależnienie. W dodatku na najmłodszych czyha w sieci wiele zagrożeń. Czasami cyberprzestępcy włamują się na skrzynki pocztowe, szantażują ofiary, a nawet dostają się na konta bankowe.

Psychologowie z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.pl są bardzo skuteczni w leczeniu uzależnień, a jednocześnie pomagają najmłodszym zrozumieć, w jaki sposób racjonalnie korzystać z zasobów internetu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Brak reakcji na dziecięce problemy może pogłębić je w przyszłości. Ponadto złe wyniki w nauce czy nałogi znacznie zmniejszają szansę na sukcesy w szkole, a w dalszej perspektywie, na znalezienie satysfakcjonującej pracy. Tymczasem wystarczy zajrzeć na stronę PsychoMedic.pl i umówić wizytę. Tutejsi specjaliści pomogli już wielu dzieciom, które dziś doskonale radzą sobie z przeróżnymi wyzwaniami.