Piękno

Masque Milano – włoskie zapachy o hipnotyzującym charakterze

Artykuł sponsorowany.

Włochy kojarzą się powszechnie nie tylko z pięknymi krajobrazami i wyborną kuchnią, ale i sztuką, stylem oraz elegancją. Tym bardziej Mediolan, światowa stolica mody słynąca z kunsztu i dobrego smaku. To właśnie tutaj narodziła się marka Masque Milano, efekt połączenia sił dwóch Włochów, ich pasji i wyobraźni. Poznaj perfumy Masque Milano i znajdź idealny zapach dla siebie.

Perfumy Mascue Milano:

  • Poznaj bliżej twórców marki Masque Milano – Alessandro oraz Ricardo
  • Odkryj sekrety marki Masque Milano
  • Wybierz zapach dla siebie z bogatej oferty marki

Kim są twórcy marki Masque Milano?

Markę Masque Milano tworzy włoski duet – Alessando Brun oraz Ricardo Tedeschi. Alessando urodził się i wychował w Mediolanie i jako dziecko uwielbiał słuchać muzyki i pisać wiersze. Nic nie wskazywało początkowo na to, że zwiąże się ze światem perfumeryjnym. Przez rok studiował w Anglii, a gdy wrócił, został profesorem Politechniki w Mediolanie. Badania naukowe poświęcił tematyce dóbr luksusowych oraz zarządzaniu nimi. Zdobył też wiedzę na temat dziedzictwa rzemieślniczego poprzez naukę techniki siodła, a sztukę złotniczą dzięki projektowaniu i tworzeniu biżuterii. To dało mu podstawy do tego, by zacząć myśleć o własnych wyrobach i w tym celu połączył siły z Ricardo.

Ricardo Tedeschi, współtwórca Masque Milano to z kolei pasjonat sztuk wizualnych, muzyki, literatury oraz matematyki, Włoch pochodzący z Asyżu. Najpierw studiował grę na gitarze klasycznej w Konserwatorium w Perugii, a następnie uzyskał tytuł magistra inżynierii elektronicznej na Uniwersytecie również w tym mieście. Przełomem w jego życiu było spotkanie we Florencji Natashy, Australijki, która namówiła go na wyjazd do Melbourne i zapisanie się na Uniwersytet Monash. To właśnie w Australii poznał fascynujący świat perfum i Ricardo znalazł wreszcie swoją ścieżkę. Po powrocie do Włoch przeniósł się do Mediolanu, gdzie miał szansę poznać działalność prestiżowych marek perfum takich jak Givenchy, Acqua di Parma czy Dior. W Szkole Biznesu Politechniki w Mediolanie spotkał Alessandro, z którym szybko się zaprzyjaźnił. Przyjaźń zaowocowała założeniem własnego domu perfumeryjnego, czyli właśnie Masque Milano.

Perfumy Masque Milano – poznaj je bliżej

Marka Masque Milano to zatem wspólne dzieło Alessandro i Ricardo, która zadebiutowała na targach Esxence 2011 w Mediolanie jako Masque Cosmetics. Wtedy swoją premierę miały kosmetyki oraz perfumy Masque Milano, wówczas w wersji tylko dla kobiet. Na właściwą premierę marki perfumeryjnej trzeba było jeszcze chwilę poczekać. Perfumy Masque Milano zadebiutowały tak właściwie dopiero podczas targów Pitti Fragranze, które odbyły się we Florencji w 2013 roku. Tego dnia perfumy Masque Milano zostały zaprezentowane w czterech odsłonach – Tango, Terralba, Luce ed Ombre oraz Montecristo. Twórcy postawili od początku na transparentność, dlatego na opakowaniach oraz flakonach można było znaleźć informację na temat perfumiarza, który był odpowiedzialny za interpretację danego tematu pod postacią perfum. Alessandro i Ricardo postawili na wschodzące gwiazdy sztuki perfumeryjnej takie jak Cecile Zarokian, Meo Fusciuni, Delphine Thierry czy Julien Rasquinet.

Odkryj niesamowitą kolekcję zapachów – perfumy Masque Milano

Kolekcja zapachów podzielona jest na cztery akty. Pierwszym są doświadczenia, miejsce, podróże i odkrycia – w jej ramach funkcjonuje Russian Tea, Montescristo oraz Terralba. Drugim aktem są wewnętrzne monologi, głębokie myśli, refleksje i uczucia oraz Luci ed Ombre. Trzeci akt to romanse, miłości, relacje sentymentalne – jednym słowem Tango. I czwarty akt to marzenia i kraina fantastycznych zdarzeń oraz myśli.

Jeśli po drodze Ci z pierwszym aktem, to postaw na przykład na Russian Tea. To interpretacja charakterystycznej rosyjskiej herbaty parzonej w samowarze. Russian Tea jest więc połączeniem czarnej herbaty z aromatem drewna, miętą i nutą maliny. Zwieńczenie stanowi akord skórzany. W nucie głowy wyczuć można czarny pieprz, malinę oraz miętę. W nutach serce obecna jest czarna herbata, nieśmiertelnik oraz magnolia. W nutach bazy natomiast kadzidło, brzoza, labdanum i akord skórzany.

Urzekającym zapachem jest też zmysłowe Tango. To mieszanka zmysłowej, lekko słodkiej balsamiczności, którą doprawiono kardamonem i czarnym pieprzem. Te oryginalne perfumy kwiatowo-ambrowo-balsamiczne dają słodki i zmysłowy efekt. Zapach jest oryginalny i uwodzicielski, trudno się od niego uwolnić. W nutach głowy wyczuwalny jest czarny pieprz, kardamon oraz bergamotka, w nutach serca róża damasceńska, paczula, kmin oraz absolut z jaśminu wielkolistnego. W nutach bazy natomiast wanilia, benzoes, piżmo, akord skórzany i absolut ze słodkiego goździka. Obok tego zapachu zdecydowanie nie da się przejść obojętnie.