Piękno

Olejek do opalania – jak stosować go prawidłowo?

Piękna, złocista opalenizna nie musi oznaczać wielu godzin, spędzonych na słońcu. Stosując olejek do opalania możesz uzyskać ją o wiele szybciej. Stosuj go właściwie, by zapewnić sobie zdrowie skóry i doskonały efekt opalenizny.

Olejek do opalania – po co go stosujemy?

Zalety korzystania z kąpieli słonecznej zauważalne są nie tylko w kolorycie skóry, który pod wpływem dłuższej i bardziej intensywnej ekspozycji zmienia odcień na złocisto-brązowawy. Kontakt ze słońcem pozwala na syntezę witaminy D, ważnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki promieniom słonecznym mamy wyraźnie lepszy nastrój i więcej energii do działania. Jeśli marzysz o zdrowej, złotej opaleniźnie, jednak nie masz całego urlopu zarezerwowanego na plażowanie, możesz sięgnąć po olejek do opalania. Ten produkt kosmetyczny, zaaplikowany na skórę w trakcie ekspozycji słonecznej pozwoli na szybsze uzyskanie pięknej, trwałej opalenizny. Dzięki niemu wyraźnie przyspieszysz czas opalania i zyskasz efektowny koloryt skóry.

Kiedy można zastosować olejek do opalania?

Wysokiej jakości olejek do opalania jest produktem bezpiecznym w użytkowaniu, jednak warto pamiętać, że zawiera on niewystarczający filtr SPF, pozwalający chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Stosuj olejek do opalania równocześnie z preparatem ochronnym, pozwalającym uniknąć poparzeń oraz długotrwałych zmian w strukturze komórkowej, będących następstwem promieniowania UVA. Olejek do opalania poza przyspieszeniem zmiany kolorytu skóry na złocisto-brązowy dba o nawilżenie, elastyczność, miękkość i rozświetlenie skóry. Naturalne olejki nadają jej piękny zapach. Można stosować go na skórę, która jest już przyzwyczajona do ekspozycji słonecznej. 

Kiedy nie stosować olejku do opalania?

Olejku do opalania nie należy stosować na skórę, która po raz pierwszy po długiej przerwie zostanie wystawiona na promienie słoneczne. Wtedy nie możesz się spieszyć z opalenizną. Konieczne będzie przyzwyczajenie skóry do słońca powoli, dawkując sobie czas ekspozycji i unikając przebywania na słońcu w godzinach, kiedy promieniowanie jest najbardziej intensywne. Nie stosuj olejku do opalania na bladą, jasną cerę. w ten sposób możesz narazić się na poparzenie. Nie stosuj olejku do opalania zamiast preparatu, zawierającego filtr SPF. Ochrona przeciwsłoneczna, którą posiada olejek jest niewystarczająca, dlatego warto użyć jednocześnie olejku i kremu/sprayu z filtrem.

O czym należy pamiętać podczas ekspozycji skóry na promienie słoneczne?

Poza ochroną przeciw promieniowaniu UVA i UVB podczas ekspozycji słonecznej koniecznie pamiętaj o nakryciu głowy. Dzięki niemu nie tylko unikniesz przegrzania, ale i zadbasz o kondycję włosów. Pamiętaj, że cykl życia włosa w następstwie ekspozycji na silne promieniowanie słoneczne ulega skróceniu. Stosuj dodatkowo kosmetyki, zapewniające termoochronę pasm. Nie zapominaj o dostatecznym nawodnieniu. Przed wyjazdem na urlop zaopatrz się nie tylko w preparat z filtrem i olejek, przyspieszający opalanie. Warto sięgnąć po kojący preparat, który stosuje się po opalaniu. Jego składniki pozwolą Ci zyskać przyjemny efekt ochłodzenia skóry, a dodatkowo zapewnią jej nawilżenie i jednocześnie dłuższe utrzymanie efektu naturalnej opalenizny.