Zdrowie

Pampersy dla noworodka – jakie wybrać i czy można otrzymać je za darmo?

Artykuł partnera.

Niemowlęta należy przewijać co dwie godziny. Jest to podstawowa zasada higieny. Jednak przy wyborze odpowiedniej pieluszki dla dziecka należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Obecnie wybór pieluszek dla noworodków jest bardzo duży. Czym warto kierować się przy wyborze pampersów? Czy można otrzymać je za darmo? Czy Państwo dofinansowuje zakup pieluszek?

Pampersy dla noworodka – jakie wybrać?

Jeśli jesteś rodzicem noworodka, wiesz jak ważny jest wybór odpowiednich pieluch dla dziecka. Jest to trudne zadanie, ponieważ istnieje tak wiele różnych marek tam, a wybór odpowiedniego może być trudny. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie pampersy dla noworodka warto wybrać, przede wszystkim trzeba będzie wziąć pod uwagę ich rodzaj, jakość oraz rozmiar.

1. Rodzaj pampersów dla noworodka

Najczęściej kupowane są pieluszki jednorazowe, które określane są właśnie jako pampersy. Również można spotkać się z pieluszkami wielorazowymi, które są wyposażone w osobne wkłady przeznaczone do łatwego prania. Są bardziej eko, ale nie są tak wygodne jak pieluszki jednorazowe.

W sprzedaży można znaleźć także specjalne pieluszki z wycięciem na pępek, które przeznaczone są dla dzieci z kikutem pępowiny. Zapewniają wtedy odpowiedni dostęp powietrza to pępka i ułatwiają gojenie.

2. Jakość pampersów dla noworodka

Najlepiej zdecydować się na pieluszki seni, znanego i polecanego producenta, którego wyroby mają dużo pozytywnych recenzji.

Dobre pieluszki powinny być wykonane z miękkich i oddychających materiałów i cechować się dobrą chłonnością. Również powinny być elastyczne, by dobrze dopasowywać się do ciała i zapobiegać przeciekom, a także powinny pozwalać na wielokrotne odpinanie i zapinanie dla łatwego dopasowania. Niektóre pampersy mają też indykator wilgotności, który zmienia kolor przy zapełnieniu pieluszki.

3. Rozmiar pampersów dla noworodka

Producenci oferują pampersy w różnych rozmiarach. Najczęściej dla noworodków wybierane są te z oznaczeniem 1, czyli 2-5 kg. Dostępne są też pampersy dla wcześniaków o jeszcze mniejszych rozmiarach.

Darmowe pampersy – kiedy można je otrzymać?

Zasadniczo otrzymanie darmowych pieluch dla dzieci głównie podczas akcji promocyjnych organizowanych przez producentów.

Komu należą się darmowe pampersy z NFZ? W tym przypadku możliwe jest uzyskanie wyrobów przy określonych schorzeniach oraz u dzieci niepełnosprawnych. Aby otrzymać takie pieluchy na recepte, konieczne jest udanie się do lekarza, otrzymanie zlecenia oraz zakupienie ich w sklepie realizującym tego typu zamówienia.