Piękno

Pielęgnacja jesienią – na co zwrócić uwagę?

Pożegnanie z latem bywa trudne – zwłaszcza dla naszej skóry. Oczywiście, o ile nie jesteśmy pewni, jak się nią właściwie zająć. Odpowiednia pielęgnacja to klucz do tego, by skóra czuła się dobrze niezależnie od zmian pogodowych oraz wahań nastroju, czy nawet obniżenia odporności.

Regeneracja to podstawa

Latem nasza skóra nie ma łatwego życia – narażona jest na ciągłą ekspozycję na silne promieniowanie UV. Dlatego też po tym okresie bywa osłabiona i wysuszona, zwłaszcza jeśli nie dbaliśmy o nią odpowiednio. Dlatego jesienią postaw przede wszystkim na to, by porządnie zregenerować naskórek i dobrze go nawilżyć. Wybierz krem do ciała, który wesprze naturalną barierę hydrolipidową. To niezwykle istotne, gdyż jesienią skóra narażona jest na przeznaskórkową utratę wody – głównie ze względu na ogrzewanie w pomieszczeniach. Wysuszona skóra z kolei jest osłabiona i traci jędrność. Jeśli latem w twojej kosmetyczce królowały mleczka i lekkie balsamy, teraz postaw na gęste, odżywcze kremy, które dotrą do głębszych warstw skóry. Aby wesprzeć ten proces, nie zapominaj także o peelingu ciała. Umożliwi on pozbycie się zrogowaciałego naskórka i szybsze wchłanianie substancji odżywczych, znajdujących się w kremie.

Zadbaj o pięty i łokcie

Jesień to czas, w którym skóra szybciej się wysusza i rogowacieje. Dlatego pamiętaj o codziennej, regularnej pielęgnacji miejsc problematycznych, takich jak pięty, łokcie i kolana. Korzystaj przy tym z preparatów zawierających mocznik, który zmiękcza naskórek i ułatwia jego regenerację. Takie kremy znajdziesz m.in. na stronie Eveline.pl.

Nawilżaj i regeneruj skórę twarzy

Skóra twarzy ma niemałe wymagania, które zależne są od typu twojej cery. Koniecznie dobierz zatem odpowiedni krem na noc i krem na dzień, które pomogą ci odpowiednio zadbać o naskórek. Krem na noc odpowiada za regenerację – powinien być gęsty i pełen składników odżywczych. To w tym czasie możesz pozwolić sobie na prawdziwą kurację. Krem na dzień musi być nawilżający, gdyż w trakcie dnia mierzysz się ze zmianami temperatury, wiatrem, klimatyzacją i ogrzewaniem.

Jesienna pielęgnacja musi być kompleksowa – skóra na całym ciele potrzebuje twojej uwagi. Dlatego postaraj się, by dbanie o nią weszło ci w krew. Rób to regularnie, a skóra z pewnością odwdzięczy się pięknym wyglądem i jędrnością.