Lifestyle

Pierwszy taniec online – czy to jest możliwe?

Ostatnich kilka lat diametralnie zmieniło nasze spojrzenie na to, co da się a czego się nie da zrobić online. Zaczęliśmy zdalnie brać udział w lekcjach, korepetycjach i zajęciach jogi. Oczywiście za tym trendem podążyła również branża ślubna. Bez większego problemu znajdziemy lekcje pierwszego tańca za pośrednictwem internetu. Dzisiaj wytłumaczymy, jak one wyglądają.

Ucz się zdalnie. Tańcz na żywo.

Podczas tradycyjnych lekcji pierwszego tańca instruktor bądź instruktorka pokazuje parze manualnie, jak się ustawić. Prezentuje kolejne ruchy, układy i podpowiada, co zrobić, aby całość przebiegła bardziej płynnie.

Pierwszy taniec online to swoiste odwrócenie tej sytuacji. Oczywiście instruktora nie ma z nami. Zamiast tego wchodzimy na jego stronę. Tutaj przeglądamy dostępne materiały edukacyjne. Zobaczymy tutaj propozycje piosenek wraz z układami. Możemy zdecydować się na hity polskie i zagraniczne. Na powolne i nostalgiczne utwory oraz te bardziej żywiołowe czy nawet odrobinę ostre (na przykład kawałki Metalliki).

W ofercie możemy obejrzeć wykonanie danego tańca w wykonaniu instruktorów. Mamy więc wszelką możliwość, aby zdecydować, czy dany układ nam odpowiada (oraz czy jest na odpowiednim dla nas stopniu trudności). Płacimy natomiast za zupełnie inne filmiki. Za materiały, w których instruktorzy krok po kroku prezentują, jak wykonać dany układ.

Ustawiają się w każdej kolejnej pozycji i podpowiadają, jak poprawnie wykonać kolejne kroki. Wiadomo, że narzeczeni muszą ćwiczyć razem. Aby jednak ułatwić im trening, kiedy akurat nie są obok siebie, kursy często zawierają również osobne wideo z krokami dla partnera i partnerki.

Kto może skorzystać z kursu pierwszego tańca online?

Czy z nauczenie się kroków w oparciu o kurs online jest możliwe? Oczywiście, że tak. Dla osób, które już tańczą i mają dobre wyczucie rytmu to po prostu intuicyjna instrukcja. Przy odpowiedniej ilości powtórzeń z powodzeniem przyswoją sobie kroki. Problemy mogą pojawić się jedynie w wypadku elementów bardziej zaawansowanych – na przykład unoszeń.

Osoby, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z tańcem, będą musiały najzwyczajniej w świecie wykonać więcej powtórzeń. W ich wypadku może się jednak okazać, że będą musiały wykupić dodatkowe konsultacje na żywo.

Jest oczywiste, że każdy chce wyglądać na swoim weselu pięknie i oszałamiająco – zwłaszcza w trakcie pierwszego tańca. Prawdą jest też niestety jednak, że poprawne wykonywanie kroków i figur jest trudną sztuką. Wiele osób poświęca całe lata na jej opanowanie.