Piękno

Rodzaje akcesoriów perfumeryjnych

Artykuł partnera.

Każdy zapach zamknięty jest w eleganckim flakonie przygotowanym specjalnie dla danej kompozycji. Wszyscy miłośnicy perfum wiedzą, że piękne opakowanie jest niezwykle ważne, a konsumenci często oceniają produkty przez pryzmat ich wyglądu. Dużą wartością wielu rodzajów akcesoriów perfumeryjnych jest jednak również ich wygodne użytkowanie zapewnione za sprawą wygodnego rozpylacza oraz praktycznego aplikatora.

Flakony w każdej pojemności

Spośród rodzajów akcesoriów perfumeryjnych należy wymienić standardowe butelki do perfum, atomizery z rozpylaczem, pojemniki na próbki oraz podróżne, przenośne flakony na perfumy. Niewielkie rozmiary tych ostatnich sprawiają, że jest to niezwykle praktyczny dodatek, który zmieści się w każdej torebce. Maleńkie, kilkumililitrowe pojemniki na próbki natomiast świetnie sprawdzają się w sytuacji chęci przetestowania nowego zapachu.

Praktyczne właściwości użytkowe

Akcesoria perfumeryjne powinny być eleganckie i odpowiadać konwencji kompozycji perfum. Ważne są także ich właściwości użytkowe, ponieważ to one wpływają na łatwość i komfort codziennego korzystania z perfum. Producent perfum Mandoco dba o to, aby flakony były wyposażone w wygodny atomizer z rozpylaczem, który w niezawodny sposób pozwala dozować pożądaną ilość zapachu na skórę lub tkaninę.

Istotne jest także szczelne, hermetyczne zamknięcie opakowania za pomocą specjalnej nasadki. Dzięki niej trzymane w środku perfumy są bezpieczne – nienarażone na przedostawanie się do wnętrza flakonika powietrza, bakterii czy innych zanieczyszczeń negatywnie wpływających na ich jakość. W przeciwnym wypadku naraziłoby je to na zwietrzenie, a więc utratę swoich zapachowych właściwości, zmniejszenie trwałości oraz możliwość rozlania się.

Mocne i twarde szkło

Poza szczelnością zamknięcia, aby perfumy nie wylały się w trakcie transportu, ważna jest również jakość szkła wykorzystanego do produkcji akcesoriów perfumeryjnych. Powinno być ono specjalnie sprawdzane pod kątem wytrzymałości, kształtu oraz grubości ścianek, aby stanowiło elegancką, a jednocześnie pewną ochronę Twoich ulubionych zapachów.

Akcesoria perfumeryjne wykonane ze szkła są także neutralne dla zamkniętych w nich olejków. Nie wchodzą z nimi w żadne reakcje ani nie wydzielają substancji mogących wpłynąć na jakość ich zapachu. Perfumy szczelnie zamknięte w szkle i przechowywane w ciemnym, chłodnym miejscu nie stracą swojego zapachowego potencjału nawet przez wiele lat.