Lifestyle

Wygodny ubiór na siłownię – w co się ubrać?

To zdecydowanie jeden z najlepszych trendów, jakie pojawiały się w ostatnim czasie – modny ubiór na siłownię – i wcale nie chodzi o to, że każdy mężczyzna ma zadać szyku i skupić na sobie spojrzenia wszystkich kobiet – po prostu w końcu ubrania na siłownię przestały być nudnymi i bezkształtnymi workami, na których widać najmniejszą kroplę potu!

Strój męski na siłownię – najważniejsze zasady

Luźne spodnie dresowe i wyciągnięte t-shirty z zabawnymi napisami i grafikami zostawiamy na dnie szafy i wyciągamy je co najwyżej do wyprowadzenia czworonoga po zmroku lub ewentualnie domowych pieleszy, gdy dopadło na przeziębienie. Na siłownię wybieramy garderobę, która dopasowana jest do nas względem rozmiaru, a także nie wywołuje zażenowania wśród innych odwiedzających siłownię – napis na koszulce „żona albo zdrowie, wybór należy do ciebie” jest może zabawny, ale czy odpowiedni do klubu fitness?

Choć wszędzie namawiają nas do kupowania ubrań tylko z naturalnych materiałów, tak teraz już chyba wszyscy wiemy, że w miejsce, gdzie wylewamy z siebie siódme poty, znacznie lepszym rozwiązaniem są materiały syntetyczne. Zasada ta dotyczy zarówno koszulek, spodni, jaki i takich istotnych dodatków jak buty męskie sneakersy. Co dzięki temu zyskujemy? W tej kwestii producenci mają naprawdę wiele do zaoferowania – odzież przeznaczona do uprawiania aktywności fizycznej może nie tylko skutecznie odprowadzać pot, ale również pochłaniać energię, aby ponownie oddać ją do tkanek – takimi cechami odznaczają się tkaniny, gdzie zastosowano technologię UA Rush. Natomiast koszulki kompresyjne przyspieszają regenerację. O takie produkty pytaj w profesjonalnych sklepach!

T-shirt na siłownię – jaki wybrać?

Warto przede wszystkim postawić na odzież sportową i dopasować ją adekwatnie do aktywności, jaką zamierzamy uprawiać. Na przykład do ćwiczeń na ciężarach świetnie sprawdzą się koszulki bez rękawów, tzw. tank topy, które zapewnią większą swobodę ruchów, a do treningów dolnych partii ciała można wybrać longsleeve, czyli koszulkę z długim rękawem. Oczywiście zawsze można też postawić na klasyczny krótki rękaw. Pamiętać trzeba tylko o tym, że t-shirt nie powinien krępować naszych ruchów, więc najlepiej jak będzie dopasowany.

Spodenki czy może leginsy?

Dół naszego stroju na siłownię również powinien spełniać te same warunki co t-shirty. Oznacza to, że spodenki powinny zapewniać swobodę ruchów i skutecznie odprowadzać pot. Mogą więc być to zarówno krótkie, luźne spodenki z gumką w pasie, jak i specjalne legginsy (tylko nie termoaktywne – te przeznaczone są na zewnątrz). Coraz częściej panowie zakładają również obie części garderoby równocześnie.

Buty męskie sneakersy na siłownię

Odpowiednie buty na siłownię mają bardzo duże znaczenie – nie tylko umożliwiają nam prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, ale również chronią przed kontuzjami. Warto przede wszystkim wybrać profesjonalne sportowe buty męskie sneakersy, które przeznaczone są naszej aktywności. Na przykład do biegania na bieżni buty powinny posiadać dobrą amortyzację, a do ciężarów antypoślizgową podeszwę.