Piękno

Wyprawka do szkoły – o czym pamiętać przy kompletowaniu garderoby?

Sierpień to zazwyczaj czas zwiększonych wydatków – wiedzą o tym przede wszystkim rodzice dzieci, które jeszcze chodzą do szkoły. Już w połowie sierpnia trzeba rozglądać się za niezbędnymi książkami, plecakami, akcesoriami, a także zacząć kompletować garderobę. We wrześniu może być już nieco za późno, ponieważ sklepowe półki często świecą pustakami.

Wyprawka do szkoły – ubrania dla dziewczynki

W sierpniu zazwyczaj mamy jeszcze nieco więcej czasu, aby na zakupy wybrać się wraz z dzieckiem. Choć może sami wolelibyśmy dokonać wyboru bluzek czy spódniczek, to jednak warto również dziecku pozwolić zdecydować. Niech na przykład wybierze samodzielnie t-shirty z krótkim i długim rękawem, których nie może zabraknąć w wyprawce do szkoły. Tych części garderoby zdecydowanie lepiej wziąć więcej – przynajmniej jedną sztukę na każdy dzień. Niektóre rzeczy również lepiej przymierzyć, np. spódniczkę lub buty dla dziewczynki.

Wizytowa bluzka i spódniczka lub sukienka to część garderoby, która posłuży dziecku już pierwszego dnia w szkole, a następnie w ciągu roku w czasie ważnych uroczystości – tego nie może zabraknąć w wyprawce. Możemy do tego również skompletować granatowy sweterek lub marynarkę, którą dziewczynka założy w chłodniejsze dni.

Wygodne spodnie lub leginsy, co najmniej kilka par, również muszą zasilić wyprawkę, a także cieplejsza bluza – w tym wypadku najlepiej niech dziecko wybierze ją samodzielnie. Poza tym nie można również zapomnieć o stroju do gimnastyki, wygodnym dresie, zapasie bielizny, a także skarpet i rajstop.

Ubrania dla chłopca

Z chłopcem sprawa wygląda bardzo podobnie. T-shirty z krótkim i długim rękawem, bluzy, dresy i spodnie. A także strój galowy. Rodzice najczęściej decydują się na granatowe spodnie i białą koszulę. Można do tego dopasować granatowy sweter, bluzę lub marynarkę. A poza tym zapas bielizny, skarpet i strój gimnastyczny.

Buty dla dziewczynki i chłopca

Tutaj czeka nas znacznie większe zamieszanie, ponieważ par butów najlepiej kupić kilka. Przede wszystkim nie można zapomnieć o butach do chodzenia po szkole. Każda szkoła zazwyczaj ma swoje wytyczne co do obuwia szkolnego, ale zawsze trzeba pamiętać, że musi być ono stabilne, wytrzymałe i posiadać podeszwy, które nie będą się ślizgać – zazwyczaj jest to biała gumowa podeszwa. 

Poza tym dziecko musi posiadać wygodne buty, w których będzie chodzić do szkoły, a tutaj może być bardzo różnie, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda. Zdarza się, że we wrześniu używa się zarówno sandałek, jak i adidasów oraz dłuższych i cieplejszych botków – zdecydujmy, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze – mogą to być na początek tylko uniwersalne adidasy.

Jeśli chodzi o buty dla dziewczynki, to bardzo często rodzice wybierają również buty wizytowe. O ile chłopcy podczas szkolnych uroczystości śmigają w granatowych adidasach lub tenisówkach, tak buty dla dziewczynki mają bardziej wizytowy charakter. Warto więc wybrać już teraz na przykład eleganckie baleriny, które będą pasować nie tylko do stroju galowego, ale również świetnie sprawdzą się na inne okazje.