Zdrowie

Czym zajmują się osteopaci?

Osteopaci skupiają się na układzie nerwowo-mięśniowo-szkieletowym, czyli kościach, mięśniach, nerwach i innych tkankach, które wspierają ciało i kontrolują jego ruchy.

Osteopaci zapewniają również ocenę układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego, prowadzą terapie manualne; programy ćwiczeń klinicznych oraz udzielają profesjonalnych porady dotyczących ruchu, postawy i ergonomii. Rolą osteopaty może być także oferowanie terapeutycznych technik z wykorzystaniem igieł, co ma właściwości zdrowotne. Specjaliści pracujący w tym zawodzie mogą także oferować stałe wsparcie i porady edukacyjne dotyczące Twojego stylu życia, radzenia sobie ze stresem, diety lub innych czynników, które mogą wpływać na Twój ból, kontuzję lub ruch.

Zadania stawiane osteopatom

Osteopatia jest formą medycyny manualnej, która dostrzega ważny związek między budową ciała a sposobem jego funkcjonowania. Osteopata Wrocław może między innymi wspomagać proces gojenia, skupiając się na tym, jak szkielet, stawy, mięśnie, nerwy, krążenie, tkanka łączna i narządy wewnętrzne funkcjonują razem jako holistyczna jednostka. Korzystając z wykwalifikowanej oceny, diagnozy i szerokiej gamy praktycznych technik, specjaliści wykonujący ten zawód mogą zidentyfikować ważne rodzaje dysfunkcji w twoim ciele. Leczenie osteopatyczne wykorzystuje techniki takie jak rozciąganie i masaż do ogólnego leczenia tkanek miękkich (mięśni, ścięgien i więzadeł) wraz z mobilizacją i manipulacją określonych stawów i tkanek miękkich technikami bezpośrednimi lub pośrednimi.

W czym pomagają osteopaci?

Pacjenci osteopatów to ludzie w różnym wieku. Ludzie młodzi, starsi, pracownicy fizyczni, pracownicy biurowi, kobiety w ciąży, dzieci i sportowcy. Pacjenci zgłaszają się do leczenia u osteopaty z wielu różnych względów. Chcąc radzić sobie ze schorzeniami, w tym bólami pleców, zmianami postawy w ciąży, problemami postawy spowodowanymi prowadzeniem samochodu lub wysiłku w pracy. Osteopaci leczą ludzi w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze. Leczenie osteopatyczne może być pomocne dla osób w każdej sytuacji, niezależnie od tego czy dana osoba poszukująca wsparcia jest pracownikiem biurowym czy też fizycznym. Niektóre z chorób, w których osteopaci pomagają swoim klientom, obejmują ból pleców, ból miednicy lub rwa kulszowa, ból szyi, bóle głowy lub migreny. Można wyróżnić także ból biodra, kolana lub kostki, jak i barku, łokcia lub nadgarstka. Jak widać osteopaci to wszechstronni specjaliści, którzy potrafią pomóc w przypadku różnych schorzeń. Warto z całą pewnością znaleźć specjalistę z bardzo dużym doświadczeniem, który jest w stanie szybko zdiagnozować problemy i jeszcze szybciej je rozwiązywać ku zadowoleniu pacjentów.