Lifestyle

Woda w miejscu pracy? Jak o nią zadbać?

Zapewnienie odpowiedniej ilości wody pitnej to ważny element codzienności każdego z nas. To również obowiązek pracodawcy w zakładzie pracy. O nawodnienie warto dbać, ponieważ niesie to za sobą szereg korzyści dla naszego organizmu. Dowiedz się, jak zadbać o dostęp do wody i dlaczego warto pić w ciągu dnia.

Zazwyczaj o nawodnienie poza domem dbamy za pomocą wody w butelkach. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie zarówno dla nas, jak i dla środowiska naturalnego. Dużo wygodniejszym i bardziej ekologicznym wyborem może być dystrybutor wody pitnej.

Dystrybutory wody, czyli jak dbać o właściwe nawodnienie

Dystrybutor wody to najwygodniejszy sposób na dostęp do wody pitnej. Wystarczy zamontować urządzenie w wygodnym dla wszystkich miejscu, aby każdy mógł uzupełnić płyny, kiedy tego potrzebuje. Dystrybutor wody to wydajna metoda, zwłaszcza jeśli porównamy ją do zakupu wody butelkowanej. Popularność dystrybutorów wody wynika przede wszystkim z szybkiej obsługi i pojemnego zbiornika, którego nie trzeba często uzupełniać. Dlatego w wielu firmach czy obiektach można spotkać dystrybutory wody. Urządzenia dostarczają zarówno ciepłej, jak i zimnej wody, a także wody gazowanej. Każdy może więc skorzystać z opcji, która najbardziej mu odpowiada. Dystrybutory wody to również wybór ekologiczny. Niestety nawet najlepszej jakości plastik rozkłada się w środowisku przez wiele lat, natomiast bezbutlowy dystrybutor wody to stały dostęp do płynów bez konieczności wyrzucania do śmieci kolejnych plastikowych butelek. Wreszcie nie należy zapominać o aspekcie wizualnym. Część osób kojarzy wynajem dystrybutora wody wyłącznie z klasycznym urządzeniem z dużą butlą, instalowaną na górze. Tymczasem nowoczesny nablatowy dystrybutor wody to estetyczny element wyposażenia wnętrza, który świetnie sprawdzi się zarówno w prywatnej, jak i profesjonalnej przestrzeni.

Pamiętaj uzupełniać poziom wody!

Dlaczego zwracamy uwagę na dystrybutory, jako łatwy dostęp  do wody zimnej lub ciepłej? Ponieważ nawodnienie organizmu to jedna z podstaw zdrowego trybu życia. Nasze ciało składa się w większości z wody, dlatego niezbędne są dla niego regularne dostawy wody. W efekcie możemy m.in.:

  • poprawić swoje trawienie,
  • pobudzić metabolizm i spalanie,
  • oczyścić się z niekorzystnych toksyn,
  • zredukować cellulit,
  • dotlenić organizm, gdyż woda to przecież H20,
  • poprawić wydolność swojego organizmu,
  • zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału,
  • zredukować poziom cholesterolu,
  • powstrzymać apetyt,
  • dodać sobie energii.

Bez względu na to, czy będzie to szklanka wody gazowanej, wrzątek z herbatą czy też ciecz w temperaturze otoczenia, dzięki niezrównanej wydajności wody można znacząco poprawić swój stan zdrowia. Nowoczesne dystrybutory ze stali nierdzewnej o działaniu antybakteryjnym to sprawdzony sposób na wodę zimną zarówno w gospodarstwie domowym, jak i biurach i innych obiektach użyteczności publicznej. Woda zimna, którą zapewnia nablatowy dystrybutor jest doskonałym rozwiązaniem, które może zadbać zarówno o zdrowie, jak efektywność pracy. Sprzęt doskonale sprawdzi się w każdych okolicznościach i jest dedykowany firmom oraz prywatnym użytkownikom, gdyż kompaktowy dystrybutor wody gazowanej może być świetną odmianą od monotonnego picia wody z butelek lub sieci wodociągowej. Wodę zimną  można zapewnić sobie dzięki programowanej temperaturze, podobnie jak zimną gazowaną. Wystarczy znaleźć model, który będzie spełniał nasze oczekiwania.