Lifestyle

Baggy clothes: dlaczego Gen Z tak bardzo lubi oversize’owe ubrania?

Oversize’owe ubrania w różnych stylach są bardzo chętnie noszone przez osoby z pokolenia Z. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z głównymi zaletami noszenia tego rodzaju garderoby.

Ubrania w stylu oversize

W obecnych czasach ubrania w stylu oversize cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, a w szczególności pokolenia Z, czyli osób urodzonych od roku 1995 do 2010. Oversize’owe ubrania są ponadwymiarowe, czyli po prostu zbyt duże. Stroje są dość szerokie oraz bardzo często przeskalowane. Dzięki temu wyglądają jakby były o kilka rozmiarów zbyt duże i źle dopasowane do sylwetki. Jednak noszenie takich ubrań jest celowe, ponieważ umożliwia pomysłowe maskowanie swojej figury, a także miksowanie akcentów oraz zabawę proporcjami.

Dystans do mody

Wśród głównych zalet noszenia ubrań w stylu oversize dla pokolenia Z można wymienić możliwość utrzymania pewnego dystansu do mody oraz aktualnie panujących trendów. Młodzi ludzie w obecnych czasach nie chcą być „ofiarami mody” i nie chcą się jej podporządkowywać. Wybierając takie stroje nie trzeba prezentować się ani elegancko, ani też seksownie, aby czuć się dobrze w swoim ciele.

Podążanie za trendami

Dzięki noszeniu ubrań w stylu oversize możliwe jest również podążanie za pewnymi trendami, ponieważ w obecnych czasach wiele influencerek decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak nie są to osoby, które na siłę pragną pokazywać swoje seksowne ciało, a osoby, które są świadome istoty dystansu do samego siebie. Dzięki noszeniu ubrań w stylu oversize można bawić się swoim lookiem oraz estetyką strojów, ale jednak nie podążać ślepo za oczywistymi rozwiązaniami.

Komfort podczas noszenia

Kolejną kluczową zaletą noszenia ubrań w stylu oversize wśród osób z pokolenia Z można wyróżnić wysoki poziom komfortu podczas noszenia tego rodzaju elementów garderoby. Oversize’owe ubrania są dość luźne i dzięki temu w żaden sposób nie krępują ruchów, nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Oprócz tego można w nich czuć luz, zarówno podczas codziennego funkcjonowania, jak i bardziej formalnych spotkań. W obecnych czasach młodzi ludzie bardzo często przedkładają swoją wygodę ponad korzystny sposób prezentowania się.

Szeroka oferta

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć szereg zróżnicowanych ubrań w stylu oversize, dlatego każdy młody człowiek bez problemu dobierze dla siebie coś odpowiedniego. Jednak bardzo dużą popularnością cieszą się także dodatki w stylu oversize, wśród których można na przykład wymienić duże torebki, a także masywne łańcuchy oraz okulary w rozmiarze XXL.

Różnorodne stylizacje

Dzięki wykorzystywaniu na co dzień ubrań w stylu oversize możliwe jest tworzenie fantastycznych kompozycji. Przede wszystkim chętnie wybierane są wszelkiego rodzaju bluzy oraz sweterki w większych rozmiarach. Idealnie się do nich dopasowują obszerne t-shirty oraz spodnie typu baggy, a także tak zwane mom jeans. W tym przypadku warto również postawić na sprawdzonych producentów ubrań, wśród których można wymienić na przykład Levis lub Adidas.