Piękno

Cutera Excel V – najlepszy laser na naczynka

Cera naczynkowa wiąże się z wieloma problemami. Nadreaktywność i kruchość naczyń krwionośnych to główne z nich. ,,Pajączki”, zaczerwienienie, rumień nie wyglądają dobrze, ale to niejedyny powód, dla którego trzeba z nimi walczyć. Mankamenty cery naczynkowej, pozostawione bez odpowiedniej pielęgnacji, narastają, obejmując coraz większy obszar skóry i stając się coraz poważniejszym problemem. Najlepszym sposobem, by temu przeciwdziałać, jest laseroterapia. Najlepszym jej narzędziem – laser Cutera Excel V, który precyzyjnie zamyka naczynka.

W czym może pomóc laser na naczynka?

Cera naczynkowa jest silnie unaczyniona i unerwiona. Ma też słabszą barierę ochronną, przez co łatwo przepuszcza różne szkodliwe czynniki środowiskowe. Wiatr i niskie temperatury pozostawiają na skórze naczynkowej utrzymujące się rumieńce. Kurz, toksyny i alergeny często wywołują na niej podrażnienia i inne objawy nadwrażliwości. Pajączki (czyli teleangiektazje) i rumieńce są o tyle kłopotliwe, że poza nieestetycznym wyglądem, idą w parze z objawami subiektywnymi. Świąd, pieczenie, nieprzyjemne uczucie napięcia, a nawet bólu są dobrze znane osobom o jasnej karnacji z cerą wrażliwą i naczynkową. Każdy, kto się z nią zmaga, doskonale wie, że zwykłe kremy na naczynka na niewiele się zdają.

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Na laserowe zamykanie naczynek najlepiej umówić się jak najwcześniej, bo im bardziej zmiany naczyniowe postępują, tym trudniej je pokonać. Laser Cutera Excel V emituje fale o dwóch długościach 532 nm i 1064 nm, dzięki czemu jest wysoce skutecznym narzędziem w terapiach naczyniowych, ale nie tylko. Podwójna moc lasera umożliwia wszechstronne zastosowanie. Poza zamykaniem naczynek i usuwaniem rumienia, stosuje się go do redukcji zmian pigmentacyjnych (przebarwień, plam barwnikowych, poikilodermii), naczyniaków płaskich, brodawek wirusowych, a także leczenia żył kończyn dolnych. Laser na naczynka Cutera Excel V pozwala na kompleksowy zabieg, dzięki któremy wygląd i kondycja skóry wyraźnie się poprawiają – pajączki naczyniowe znikają, podobnie jak zaczerwienienie, nawet to rozproszone. Skóra po laseroterapii jest wygładzona, a koloryt ujednolicony. Efekt jest trwały, choć trzeba pamiętać, że żaden zabieg nie jest w stanie zapobiec powstawaniu nowych zmian.

To właśnie za sprawą wszechstronnego zastosowania eksperci uznają laser Cutera Excel V za najlepszy do terapii skóry naczyniowej, wrażliwej i nadreaktywnej. Zabiegi z jego zastosowaniem są dostępne w renomowanych klinikach medycyny, w tym również w Klinice Arte Derm w Warszawie, w której zamykanie naczynek laserem wykonują doświadczeni w laseroterapii specjaliści.

Laser Cutera Excel V oprócz zamykania naczynek pozwala także usunąć:

  • przebarwienia,
  • blizny,
  • zmiany trądzikowe,
  • żylaki kończyn dolnych,
  • naczyniaki płaskie,
  • brodawki wirusowe,
  • nierówną teksturę skóry.

Co jeszcze warto wiedzieć o zamykaniu naczynek laserem Excel V?

Laserowe usuwanie naczynek wykorzystuje zjawisko wybiórczej fototermolizy – wiązka światła dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych, gdzie jest pochłaniana przez hemoglobinę (lub obecną w przebarwieniach melaninę). Pracująca w ten sposób fala świetlna wytwarza wysoką temperaturę. Ciepło aktywuje reakcję zapalną, czego efektem jest zamknięcie naczyń krwionośnych. Tak działa większość laserów na naczynka. Cutera Excel V ma nad nimi tę przewagę, że emituje falę o podwójnej długości. Każda wiązka światła przybiera postać krótkich, lecz wysokoenergetycznych impulsów, które są lepiej absorbowane przez hemoglobinę, więc skuteczniej oddziałuje na rozszerzone naczynka i tylko. ,,Strzały” lasera są wymierzone dokładnie w obszar zabiegowy, dzięki czemu okoliczne tkanki pozostają nienaruszone. Co więcej, w trakcie laseroterapii można zmieniać parametry zabiegowe w czasie rzeczywistym, a dzięki temu dokładniej dopasować moc wiązki światła do charakteru i rozległości leczonych zmian.

Precyzja działania korzystnie wpływa na przebieg zabiegu, a także pozwala uniknąć uciążliwej rekonwalescencji. Usuwanie naczynek z laserem Cutera Excel V trwa zaledwie kilkanaście minut, jest bardzo komfortowe i bezpieczne. Urządzenie ma wbudowany system chłodzący CoolView, który sprawia, że podczas laseroterapii czuje się wyłącznie delikatne szczypanie. Dzięki odpowiedniej regulacji temperatury można leczyć nawet głęboko ulokowane zmiany, praktycznie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Ten zabieg z powodzeniem stosuje się na wszystkich typach skóry. O efektach działania lasera Excel V najlepiej przekonać się osobiście, wykonując laserowe zamykanie naczynek w Klinice Arte Derm. Czego można się spodziewać po laseroterapii? Wygląd i kondycja skóry poprawiają się już po jednym zabiegu. Już jedna sesja pozwala rozjaśnić zaczerwienienia i zmniejszyć teleangiektazje. Przy okazji skóra poddana laseroterapii staje się wygładzona, odzyskuje ładny koloryt i wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu całego planu terapeutycznego, jednak to, w jaki sposób ma on przebiegać, trzeba ustalić podczas indywidualnych konsultacji.