Piękno

Prawdy i mity na temat liftingu skóry – przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zabieg!

Osoby w pewnym wieku zaczynają się martwić pojawiającymi się zmarszczkami. Coraz częściej rozważają zrobienie sobie liftingu skóry. Istnieje jednak wiele mitów na temat tego zabiegu. Poznaj różne rodzaje liftingu, takie jak Holistic Lift!

W powszechnym skojarzeniu lifting skóry twarzy kojarzy się z naciąganiem skóry, po którym każdy wygląda tak samo a efekt jest sztuczny. Tego typu błędne opinie mają dwa źródła:

  • przestarzałe technologie, których efekty przez lata były omawiane w mediach
  • niefachowe gabinety

Obecnie przestarzałe technologie są stosowane już chyba tylko przez niefachowe gabinety. Korzystanie z usług takiego ośrodka może być bardzo niebezpieczne, a kolejne przykłady zabiegów, które skończyły się oszpeceniem klienta, co jakiś czas trafiają do mediów. Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, warto przeczytać poniższy poradnik, z którego dowiesz się, czym jest zabieg liftingu skóry i jak rozpoznać niefachowy salon.

Na czym polega lifting twarzy?

Pierwotnie lifting twarzy polegał na nacięciu skóry w okolicach uszu i pod linią włosów i naciągnięciu jej tak, by stała się mniej wiotka. Dzięki temu dało się poprawić owal twarzy czy usunąć bruzdy i worki pod oczami, a to one najszybciej zdradzają objawy starzenia się. Z czasem powstało jednak wiele innych metod, które są mniej inwazyjne. Polegają najczęściej na wprowadzeniu pod skórę twarzy specjalnych złotych lub hialuronowych nici lub na wstrzyknięciu substancji odżywczej. Najczęściej jest to kwas hialuronowy lub inne podobne substancje, które mają za zadanie dodać skórze twarzy gęstości i w efekcie zadziałać jak lifting chirurgiczny, lecz bez skalpela.

Jakie są zagrożenia?

Wraz z pojawieniem się nowoczesnych metod takich, jak Holistic Lift, liczba potencjalnych zagrożeń i powikłań drastycznie spadła. Personel z kliniki dr. Kępa w Warszawie twierdzi, że lifting twarzy to dziś bezpieczny zabieg, który może obyć się nawet bez znieczulenia. Potencjalne zagrożenia są związane głównie z brakiem fachowości gabinetu. Zanim umówisz się na wizytę, sprawdź:

  • kto prowadzi gabinet i jakie ma kwalifikacje?
  • czy lekarz przeprowadza z Tobą wywiad, pytając Cię choćby o choroby lub o to, czy jesteś w ciąży?
  • jaką metodą ma zamiar poprawić owal twarzy? Jeśli ucieka się do ogólników, to nie jest dobry gabinet. Lekarz powinien powiedzieć Ci, jakiej metody liftingu skóry twarzy użyje i znać jej pochodzenie czy skład.
  • Czy ceny są na poziomie rynkowym, czy usługa jest wyjątkowo tania? To może oznaczać, że produkty nie są najwyższej jakości.

Lifting skóry Holistic Lift

Aby mieć pewność bezpieczeństwa podczas zabiegu, warto korzystać ze sprawdzonych gabinetów i solidnie udokumentowanych rodzajów liftingu skóry twarzy. Holistic Lift jest jednym z nich. To opracowana przez dr. Kępa grupa zabiegów, która została zaprezentowana podczas Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie w 2014 roku. To pokazuje, że zabieg został przedstawiony specjalistom z branży i przez nich zaakceptowany. Lifting skóry Holistic Lift polega na wprowadzeniu pod skórę nici polidioksanowych razem z substancjami, które dodatkowo zwiększają skuteczność ich działania. Dzięki temu skóra staje ulega:

  • regeneracji
  • naprawie
  • ujędrnieniu
  • wygładzeniu

W efekcie wprowadzenia substancji czynnych pod skórę zwiększa się produkcja kwasu hialuronowego. Zamiast wprowadzać go z zewnątrz, lekarz pobudza więc skórę, by sama wytworzyła ten wartościowy składnik. Dr. Kępa łączy nici i substancje aktywne w różnych konfiguracjach dla osiągnięcia najlepszego efektu w konkretnym przypadku. To m.in. takie indywidualne podejście odpowiada za brak efektu maski i sztuczności, jakiego boi się wiele osób zastanawiających się nad liftingiem skóry twarzy.