Piękno

Kto powinien zdecydować się na kriolipolizę? Przebieg zabiegu

Kriolipoliza to nowoczesna i sprawdzona technologia, której celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Zabieg ten uznawany jest za alternatywę dla inwazyjnej liposukcji, która daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Ponadto jest to zabieg bezbolesny i nie trwający zbyt długo. Kto powinien zdecydować się na kriolipolizę oraz jak przebiega taki zabieg?

Po jakim czasie od kriolipolizy widoczne są efekty?

Zabieg kriolipolizy to zamrażanie tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 3-4 dniach od wykonania kriolipolizy, a wyraźny efekt wyszczuplenia następuje po około miesiącu od zabiegu. Cały proces redukcji tkanki tłuszczowej może zająć nawet 3 miesiące. Aby osiągnąć pożądane efekty, najczęściej potrzebne jest wykonanie około 3-4 zabiegów w przypadku brzucha, 2-3 zabiegów w przypadku dolnej partii pleców, talii – 1-3, a ud – 1-2 zabiegi. Wszystko zależy nie tylko od obszaru, ale także efektu jaki chce osiągnąć pacjent oraz skali problemu. Widoczną i znaczną różnice w sylwetce można zauważyć po 2 miesiącach kuracji. Z czasem komórki tłuszczowe które zostały uszkodzone są stopniowo usuwane z organizmu za pomocą makrofagów, czyli komórek żernych układu odpornościowego. Tempo tego procesu można jedynie oszacować, jednak zależy ono od indywidualnych cech organizmu. Zazwyczaj pożądane efekty, oczekiwane przez pacjenta, widoczne są po około 4 miesiącach kuracji.

Na czym polega kriolipoliza? Przebieg zabiegu

Kriolipoliza to zabieg polecany przede wszystkim tym osobom, które chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała. Może to być brzuch, twarz, a także uda.  Kriolipoliza inaczej zwana jest również lipokriolizą oraz kriolizą. To jedna ze skuteczniejszych, nieinwazyjnych metod walki z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Na czym polega kriolipoliza i jak wygląda? Jeden taki zabieg pozwala zredukować 20-40% tkanki tłuszczowej. Obszar ciała poddawany zabiegowi zostaje wyszczuplony na stałe. W przypadku przybrania na wadze, ryzyko pojawienia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej jest znacznie mniejsze.

Warto jednak wspomnieć, że kriolipoliza ma zastosowanie jedynie w redukcji tkanki tłuszczowej. Nie ma wpływu na defekty związane z nadwagą, tj. zwiotczała czy obwisła skóra. Zabieg kriolipolizy trwa około 30-60 minut, skóra pokrywana jest wówczas specjalnym żelem przewodzącym zimno. Następnie przykłada się do skóry urządzenie, które zasysa i chłodzi skórę. Temperatura jest stale monitorowana dzięki czujnikowi. Cena kriolipolizy waha się między 500 a 1200 złotych. Koszt ten zależy od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, a także konkretnej kliniki, w której to kriolipoliza będzie wykonywana. Zabieg jest komfortowy i bezpieczny, przed przystąpieniem do niego konieczne jest wypełnienie stosownej ankiety wykluczającej ewentualne przeciwwskazania. Zabieg ten nie powoduje konieczności rezygnacji z aktywności fizycznej, jest ona wręcz bardzo ważna, podobnie jak lekkostrawna dieta i picie dużej ilości wody. Pozwoli to szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza to jedna z usług oferowanych przez Klinikę Miracki Warszawa. Chcesz zredukować tkankę tłuszczową podejmując się tego zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami oraz umów się na wizytę konsultacyjną! Poznaj szczegóły zabiegu.