Piękno

Jakie klapki na lato wybrać? Poznaj najwygodniejsze modele klapek

Damskie klapki to jeden z lepszych wyborów na największe letnie upały. Lekkie, a przy tym wygodne i przewiewne – takie buty zapewniają maksymalny komfort cieplny i wygodę podczas długich, letnich spacerów. Jakie klapki warto wybrać?

Stylowe klapki skórzane

Jednym z pierwszych wyborów w bieżącym sezonie z pewnością będą skórzane klapki, np. Wojas czy Lasocki. Charakteryzują się one prostym krojem, neutralną kolorystyką i szerokim pasem, który odpowiednio podtrzymuje stopę. Podstawową zaletą klapek wykonanych ze skóry naturalnej jest oczywiście ich wytrzymałość, jednak nie można zapominać również o tym, że skóra dość dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. To oznacza, że nosząc tego rodzaju obuwie zachowasz pełen komfort bez względu na to, czy masz węższą, czy szerszą stopę o wyższym bądź niższym podbiciu.

Klapki w wydaniu retro

W bieżącym sezonie ogromną popularnością cieszą się także znane przed laty klapki z dwoma paskami, które wyróżniają się ciekawym, sportowym wyglądem, i maksymalnym komfortem, jaki zapewniają. Oferowane np. przez Birkenstock klapki można dopasować do podbicia dzięki regulowanym paskom, co sprawia, że ten typ obuwia sprawdzi się w większości przypadków. Modele sportowe są wyjątkowo komfortowe, co oznacza że sprawdzą się nawet podczas najdłuższych wędrówek. Zapewniają one przy tym optymalną przewiewność, dzięki której nawet najgorętsze letnie dni będą łatwiejsze do zniesienia. Niewątpliwą zaletą klapek sportowych jest również ich uniwersalność: będą one prezentować się odpowiednio bez względu na to, czy wybierzesz stylizację codzienną, czy sportową!

Damskie japonki

Gdy mówimy o damskich klapkach, nie możemy także zapomnieć o nieśmiertelnych japonkach. Choć buty te mają tyle samo zwolenników co przeciwników, trudno odmówić im ogromnego komfortu cieplnego, jaki oferują. Pamiętaj jednak, że część osób skarży się na to, że japonki powodują otarcia pomiędzy palcami stóp – rzeczywiście, choć część pań (i panów!) może nosić takie buty bezkarnie, inni niestety nie mogą sobie na to pozwolić. W tym przypadku nie ma innej metody niż po prostu… sprawdzenie, do której grupy się zaliczamy. Wśród największych zalet japonek można wskazać ich lekkość, a także możliwość łatwego utrzymania w czystości.

A może z puszkiem?

Na koniec opowiemy trochę o modelu klapek, które przypadną do gustu wielbicielkom przykuwającego uwagę wyglądu. Te buty łączą w sobie cechy zwykłych klapek (np. Kubot) i stylowego obuwia damskiego: choć pod spodem znajdują się naprawdę proste buty, fakt że zostały one przykryte interesującym puszkiem sprawia, że stają się one zupełnie nietuzinkowe. Tego typu klapki również oferują wygodę, a przy tym świetny wygląd!

Wybór odpowiednich klapek pomoże Ci zachować pełen komfort nawet w najbardziej upalne, letnie dni. Pamiętaj o tym, by dopasować odpowiednio rozmiar: w przypadku klapek ma to ogromne znaczenie, bowiem zbyt duże buty sprawią, że Twoje stopy będą się ślizgać, a za małe – nieuchronnie doprowadzą do tego, że pięta lub palce będą wysuwać się z klapka.