Piękno

Prawidłowe nawilżanie stóp – co stosować?

Artykuł partnera.

Chyba każdy człowiek doświadczył problemu przesuszonych stóp. Gdy nas on dopada, naskórek potrafi się delikatnie łuszczyć, swędzieć i tracić elastyczność, a do tego wygląda po prostu nieestetycznie. Warto więc już teraz dokładnie wiedzieć czym nawilżać pięty. Dzięki temu gdy dopadnie nas kłopot, od razu będziemy wiedzieli jak sobie z nim poradzić. Przedstawiamy domowe metody oraz profesjonalne dermokosmetyki, dzięki Twoim Twoja przesuszona skóra na stopach odzyska dawny blask.

Jak nawilżyć suche pięty?

Gdy suchość i szorstkość na piętach jest dopiero małym problemem, śmiało możemy zacząć terapię od metod domowych. Pomogą tu zwłaszcza odżywcze kąpiele które wykonamy codziennie przed pójściem spać. Nawilżenie stóp z ich pomocą jest bardzo łatwe i przynosi szybki efekt. Bodaj najpopularniejsza z kąpieli to ta z dodatkiem soli. Ważne jednak, by nie była to zwykła sól kuchenna, a sól lecznicza, na przykład bocheńska. Nie stosujmy jej jednak wtedy, gdy na stopach mamy otwarte rany. We wszystkich innych przypadkach zmiękczanie skóry poprzez jej kąpiel w ciepłej wodzie z solą przyniesie doskonałe efekty.

Drugie miejsce na liście: Jak nawilżyć pięty domowe sposoby, zajmują kąpiele w naparach ziołowych. Idealnie sprawdzi się tu chociażby kozieradka, liście brzozy, rumianek, nagietek czy krwawnik. A jeśli nie zioła, to kąpiel w ciepłym mleku, po której natrzemy skórę sodą oczyszczoną. Ostatnia z domowych kąpieli to natomiast ta z wykorzystaniem siemienia lnianego.

Co jednak w sytuacji, gdy kłopot ma już duży rozmiar i nasza skóra potrzebuje dużo intensywniejszej pomocy? Wtedy warto postawić na profesjonalne kosmetyki nawilżające do stóp, np. krem. Dobrze, by miał on działanie zarówno nawadniające, jak i był zarazem kosmetykiem regenerującym do stóp. Sporo takich właśnie preparatów znajdziemy w ofercie specjalistycznej marki Pharm Foot. Jednym z nich jest Dermo reFiller – kosmetyk na skórę wysuszoną, szorstką i popękaną. Dzięki niemu nawilżanie stóp odbywa się szybko i ma ogromnie dużą skuteczność. Dzieje się to dzięki temu, że jest to krem nawilżający do pięt stworzony w oparciu o mocznik 25%, oleje i masła roślinne, witaminę E, a także łagodzące i odbudowujące alantoinę oraz pantenol.

Teraz już dokładnie wiesz, jak nawilżyć pięty i pozostałe części stóp. Nie czekaj więc dłużej – im bowiem więcej czasu upłynie, tym nóg skóra będzie suchsza i bardziej problematyczna. Z tą o wiele trudniej sobie poradzić samemu, przez co istnieje ryzyko konieczności wizyty u specjalisty podologa i zastosowania profesjonalnej terapii.