Jak dbać o skórę twarzy?
Dbanie o cerę to jedna z najważniejszych kwestii w codziennej pielęgnacji. Wprawdzie na każdym etapie życia wymaga ona nieco innych składników oraz zabiegów, jednak podstawy i codzienna rutyna, opierają się niemal zawsze na tych samych zasadach. Podpowiadamy, jak dbać o skórę twarzy, tak aby była ona zawsze promienna, pozbawiona zaczerwienień i niedoskonałości.
Systematyczność przede wszystkim
Jeżeli zastanawiamy się, jak dbać o skórę twarzy, niemal zawsze natrafiamy na informację o systematyczności. Chociaż wydaje się to oklepanym frazesem, w przypadku troski o cerę tylko regularne stosowanie określonych zabiegów jest w stanie przynieść nam określone efekty. Dlatego warto wyrobić sobie poranną i wieczorną rutynę, która będzie zawierała wszystkie określone kroki pielęgnacji. Jeżeli będziemy o nich pamiętać, możemy mieć pewność, że już po niedługim czasie pojawią się efekty widoczne gołym okiem.
Pamiętaj o odpowiedniej kolejności
Kluczem do promiennej i zdrowej cery jest odpowiednia pielęgnacja – to pewne. Warto jednak pamiętać, że powinna ona odbywać się zawsze w określonej kolejności. Powinniśmy rozpocząć naszą codzienną rutynę od dokładnego zmycia makijażu. Kolejność pielęgnacji, o której należy zawsze pamiętać przedstawia się mniej więcej tak:
- Dokładny demakijaż,
- Użycie żelu oczyszczającego,
- Przemycie twarzy tonikiem lub hydrolatem,
- Maseczka,
- Krem pod oczy,
- Krem nawilżający.
Oczywiście listę można dowolnie modyfikować, kierując się zasadą – najpierw lekkie kosmetyki, a potem te cięższe.
Wiele kobiet zastanawia się jak rozjaśnić skórę?
Warto zastosować w tym celu specjalne maseczki, które sprawią, że cera stanie się bardziej promienne. Niezwykle istotne jest także odpowiednie nawilżenie.
Zadbaj o pH skóry i odpowiednie nawilżenie
Wiele kobiet, których cera ma skłonności do niedoskonałości jest przekonanych, że powinny jak najbardziej ją wysuszać. W tym celu stosują mocne kosmetyki z alkoholem. W wielu przypadkach skutkuje to jednak zupełnie odwrotnym efektem. Niedoskonałości bardzo często są skutkiem niedostatecznego nawilżenia skóry. Właśnie dlatego to ono powinno stać się naszym priorytetem.
Cerę powinno się dobrze oczyścić – z brudu i makijażu. W tym celu korzystamy z płynów micelarnych i żeli do oczyszczania twarzy. Żel powinien być delikatny i charakteryzować się naturalnym składem. Powinien także być szybko zmyty ze skóry. Warto jednak pamiętać, że kontakt z wodą powoduje, że nasza cera traci swoje naturalne pH i tym samym jest podatna na czynniki zewnętrzne.
Naturalną warstwę ochronną pomoże nam przywrócić tonik lub hydrolat. Następnie możemy skorzystać z odpowiedniej dla naszego typu cery maseczki, a proces pielęgnacji zakończyć nałożeniem kremu nawilżającego. Pamiętajmy także o okolicach oczu, które są bardzo podatne na przesuszanie. To z kolei przekłada się na powstawanie nieestetycznych zmarszczek.
Zmień drobne nawyki
Promienna i jasna cera jest celem niemal wszystkich kobiet. Wiele kobiet jednak skarży się na to, że pomimo regularnego dbania o cerę, ich twarz wciąż ma szarą barwę i pojawiają się na nich niedoskonałości. W takich przypadkach warto zwrócić uwagę na drobne przyzwyczajenia i nawyki, które mogą znacząco pogarszać stan naszej cery.
Szczególnie istotne jest dotykanie twarzy rękami w ciągu dnia oraz… wycieranie jej ręcznikiem. Warto pamiętać, że nawet nasz prywatny ręcznik jest siedliskiem ogromnej ilości bakterii, na które szczególnie narażona jest nasza świeżo umyta cera. Wyeliminowanie tego typu nawyków zwykle skutkuje bardzo szybką poprawą ogólnej kondycji skóry.
Skuteczna walka o jasną i dobrą skórę to przede wszystkim konsekwencja oraz wpojenie sobie całego szeregu dobrych nawyków. Zmianę zauważymy już po niedługim czasie. Dowiedz się także „Jak dbać o skórę latem”.
Autor tekstu:
Magdalena Polena – copywriterka, dziennikarka, freelancerka.
Na co dzień kolekcjonuje niepotrzebne fakty i wychowuje dwa koty.
Źródło:
- https://fcer.org/korean-skin-care-routine/.
Też jestem za naturalnymi kosmetykami pozbawionymi parabenów. Co jak co, ale widać gołym okiem poprawę kondycji skóry po ich stosowaniu.