Piękno

Jak uporać się z wiotką skórą?

Artykuł partnera.

Pojawianie się wiotkiej skóry jest procesem naturalnym. Czy to na skutek upływu lat, genetycznych skłonności czy też nadmiernego działania promieni słonecznych – nie mamy wpływu na ten stan. Kiedy skóra zaczyna wiotczeć, warto zwrócić się na specjalistyczny zabieg do gabinetu medycyny estetycznej. Co wybrać? Jakich efektów możesz się spodziewać? Wyjaśniamy! Przeczytaj i umów się na zabieg w profesjonalnym gabinecie!

Naturalna wiotkość

Wiotkość skóry jest to problem, który pojawia się zarówno na twarzy, jak i na ciele. Najczęściej zwiotczenia widoczne są w dolnych partiach twarzy (tzw. chomiczki) na szyi, brzuchu, w okolicy ramion i kolan. Nie możemy powstrzymać procesów powodujących powstawanie zwiotczeń, ale możemy starać się je opóźnić lub napinać skórę, aby była bardziej zwarta.

Skąd się bierze wiotka skóra?

Przyczyn powstawania wiotkiej skóry jest wiele, ale z reguły związane są one z naturalnymi procesami starzenia. Kiedy wraz z wiekiem fibroblasty zaczynają być mniej aktywne (nie produkują już tyle włókien kolagenowych i elastynowych), skóra staje się mniej plastyczna, traci swoją dawną elastyczność, widzimy że staje się bardziej przesuszona. Na jej powierzchni zaczynają tworzyć się zmarszczki oraz zmniejsza się jej gęstość.

Wiotka skóra na twarzy

Problem wiotkiej skóry jest widoczny na twarzy, szczególnie w jej dolnej części. Za charakterystyczny objaw tego problemu możemy uznać pojawianie się „chomiczków”. Wyglądamy przez nie na starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Defekt ten można pokochać lub starać się go usunąć.

Wśród zabiegów pozwalających się ich pozbyć, będą te, wpływające na jędrność skóry m.in. Ultraskin II HIFU, laser Secret RF. Zabiegi te, poprzez skuteczną przebudowę skóry, zliftingują skórę, sprawią że stanie się ona bardziej zwarta, owal twarzy przez to zostanie podniesiony, a my będziemy wyglądać młodziej.

Jak usunąć wiotką skórę na ciele?

Zwiotczenia skóry ciała to problem, który również można usunąć przy pomocy zabiegów w gabinecie. Co więcej, przy pomocy procedur bezinwazyjnych! Decydując się na Accent Spa Deep, osiągniesz efekt ujędrnienia i jednocześnie modelowania ciała. To zabieg, który wykorzystuje skoncentrowaną energię fal radiowych. Doskonale poradzi sobie ze zwiotczałą skórą ud. Jaki zabieg pomoże w osiągnięciu podobnego efektu? Możesz wybrać też Laser SHAPE (który działa z wykorzystaniem 4 systemów energii). Urządzenie to sprawi, że zwiększy się produkcja kolagenu, zmarszczki ulegną redukcji, skóra stanie się bardziej elastyczna.

Metoda dobrana do twoich potrzeb

Brak jędrności skóry ciała i twarzy to problem, z którym zgłaszają się pacjenci w różnym wieku. Na szczęście istnieją metody, aby skutecznie zagęścić skórę. W zależności od zaawansowania problemu, w gabinecie specjalista dobierze najlepszą dla ciebie metodę, która będzie dostosowana do twoich potrzeb. Na efekt finalny zabiegów z reguły należy poczekać kilka miesięcy, aż skóra ulegnie głębokiej przebudowie. Bez wątpienia efekty, które możesz uzyskać, są tego warte!