Zdrowie

Pomysł na nietuzinkowy prezent ślubny

Choć wręczanie koperty z pieniędzmi to wciąż jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent ślubny, to jednak każda Para Młoda z zachwytem przyjmuje inne podarunki, które stanowią niezwykle ważną pamiątkę z tego ważnego w życiu młodych małżonków dnia. Dziś postanowiliśmy podpowiedzieć, jakie prezenty warto wziąć pod uwagę, jeśli szukamy oryginalnego pomysłu na podarunek ślubny.

Dla miłośników zwierząt

Taki prezent z pewnością wywoła łzy wzruszenia i sprawi, że Para Młoda, która kocha zwierzęta, poczuje, że przyczyniła się do wsparcia bezbronnych istot. Prezent w postaci wpłaty określonej sumy pieniędzy w imieniu Państwa Młodych na rzecz schroniska dla zwierząt czy innej instytucji pomagającej zwierzętom będzie niezwykłym gestem i z pewnością spotka się z dużą przychylnością. Możemy wybrać ośrodek opiekujący się zwierzętami w najbliższej okolicy zamieszkania Pary Młodej lub dokonać wpłaty na rzecz organizacji ogólnopolskiej. Wiele takich placówek, po otrzymaniu darowizny, wysyła darczyńcy podziękowania w formie kartki lub dyplomu, co będzie dla nowożeńców piękną pamiątką na wiele lat i jednocześnie będzie przypominać o tym, co w życiu jest ważne.

Weekend w górach

Świetnym pomysłem na prezent ślubny będzie także wykupienie Parze Młodej weekendu w urokliwej miejscowości górskiej, w hotelu oferującym dodatkowe atrakcje takie jak zabiegi SPA czy serwującym wyjątkową kuchnię. W Polsce funkcjonują wysokiej klasy hotele z basenem w górach, więc bez problemu znajdziemy taki, który ma w swojej ofercie specjalne pakiety dla par.  Taki prezent zdecydowanie będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które na co dzień żyją w mieście, w szybkim tempie i zwykle nie wystarcza im czasu na odetchnięcie i relaks we własnym towarzystwie.

Taki prezent możemy wykupić w formie vouchera, który Para Młoda będzie mogła wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie.

Kurs kulinarny

Jeśli znamy preferencje kulinarne Pary Młodej i jednocześnie wiemy, że uwielbiają oni spędzać czas w kuchni, przyrządzając swoje ulubione potrawy, doskonałym pomysłem będzie zafundować im profesjonalnego kursu kulinarnego, na którym poznają oni subtelne techniki doskonalenia swoich potraw prosto od mistrza. Takie warsztaty będą z jednej strony okazją do spędzenia czasu razem, a z drugiej – do rozwijania swojej pasji. Kursy i warsztaty kulinarne dostępne są niemal w każdym większym mieście. Warto więc poszukać takiego, który znajduje się w okolicy zamieszkania Młodych. Państwo Młodzi z pewnością odwdzięczą się za prezent, zapraszając nas po takim kursie na wyjątkowy obiad lub kolację.

Skrzynia wspomnień

Bardzo sentymentalnym prezentem ślubnym będzie podarowanie Państwu Młodym skrzyni, w której będą oni mogli przechowywać wszystkie pamiątki związane zarówno ze ślubem, jak i z kolejnymi ważnymi chwilami w ich wspólnym życiu. Do takiej skrzyni możemy włożyć butelkę szampana i bombonierkę oraz kartkę z życzeniami, dzięki czemu cały prezent nabierze odświętnego charakteru.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Was inspiracją do znalezienia idealnego pomysłu na ślubny podarunek, który wprawi Młodych w prawdziwy zachwyt.