Piękno

Stylizacja brwi i rzęs — sposób, aby upiększyć oprawę oczu

Artykuł partnera.

Długie i gęste rzęsy oraz wyraziste brwi nadają twarzy charakteru. Nie zawsze jednak natura jest dla kobiet łaskawa pod tym względem. Na szczęście istnieją zabiegi takie jak stylizacja brwi i rzęs, które są w stanie odmienić oprawę oczu, znacznie ją upiększając.

Stylizacja brwi i rzęs — dlaczego warto się na nią zdecydować?

Stylizacja brwi i rzęs to dobre rozwiązanie nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Nie musisz codziennie nakładać makijażu, aby Twoje rzęsy i brwi były wyraziste. Kosmetyki nie zawsze spełniają Twoje wymagania, zwłaszcza kiedy pogoda nie sprzyja temu, aby make-up długo się utrzymywał. Kruszący i rozmazujący się tusz do rzęs nie dodaje uroku. 

Trudno nie wspomnieć również o ogromnej oszczędności czasu. Poranne czynności potrafię zabrać go bardzo wiele. Nieraz nawet nie możesz pozwolić sobie na szybki, kilkuminutowy makijaż. Tymczasem stylizacja brwi i rzęs sprawi, że piękną oprawą oka będziesz cieszyć się długie tygodnie. Bez konieczności używania kosmetyków kolorowych. 

Geometria brwi — podstawa, aby nadać włoskom pożądany kształt i formę

Jednym z zabiegów z zakresu stylizacji brwi, jest ich geometria. Zanim specjalistka nałoży na nie hennę, dokładnie wymierzy brwi oraz wyznaczy ich kształt tak, aby pasował do rysów Twojej twarzy. Przed zabiegiem wykonuje się peeling. Jego celem jest przygotowanie skóry do nałożenia henny. Następny etap to farbowanie brwi henną, która pokrywa nawet najbardziej wiotkie i jasne włoski. Cały zabieg zamyka delikatny masaż połączony z nałożeniem pielęgnacyjnego olejku. 

Stylizacja brwi i henna pudrowa

Stylizacja brwi z zastosowaniem henny pudrowej nieco różni się od zabiegu z wykorzystaniem zwykłej henny. Zanim stylistka przystąpi do jej nałożenia, nadaje kształt Twoim brwiom, dostosowując go do typu Twojej urody. 

Kolejny etap to aplikacja henny pudrowej. Różni się ona od zwykłej henny tym, że w swoim składzie zawiera barwnik z krzewu lawsonii, a także kompleks witamin. Pozbawiona jest amoniaku, nadtlenków i ołowiu. Efekt zabiegu stylizacji brwi z zastosowaniem henny pudrowej utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych kolorów henny, są czarny, grafitowy i brązowy. Jednak stylistka umiejętnie je łączy, tworząc odcień, który idealnie podkreśla Twoją urodę.

Lifting i laminacja rzęs, czyli zabieg, który podkręca i odżywia rzęsy

Laminacja i lifting rzęs to zabieg, który jest alternatywą dla przedłużania rzęs. Dzięki niemu już nie musisz codziennie podkręcać ich zalotką. Wiedz jednak, że laminacja rzęs nie osłabia włosków, tylko wręcz przeciwnie — odżywia je. Na czym polega ten zabieg?

Ekspertka nawija Twoje rzęsy na specjalny wałeczek, który wcześniej przykleja do Twojej górnej powieki. Kolejny etap to nałożenie specjalnego aktywatora. Rozchyla on łuskę włosa i niszczy wiązania dwusiarczkowe. Wcale nie osłabia to jednak rzęs, tylko pozwala je podkręcić. Ów wspomniany aktywator zawiera lanolinę, która nawilża rzęsy. Kiedy specjalistka usunie aktywator, aplikuje na rzęsy utrwalacz. Odbudowuje on wiązania dwusiarczkowe, jednocześnie nadając rzęsom pożądaną formę. Dzięki temu, że Twoje rzęsy są podkręcone, Twoje oczy wydają się optycznie większe i szerzej otwarte. Efekty zabiegu utrzymują się od 4 do 6 tygodni. 

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na ich zagęszczeniu i wydłużeniu. Do Twoich naturalnych rzęs specjalistka dokleja rzęsy syntetyczne. To sprawia, że wyglądają one naprawdę imponująco. Doklejone rzęsy mają długość od 6 do 14 mm, dzięki czemu nie dają sztucznego efektu. Zabieg wydłuża, przyciemnia, zagęszcza i optycznie wydłuża kąciki oczu, nadając Twojemu spojrzeniu nieco tajemniczości. 

Zdecyduj się na stylizację brwi i rzęs i spraw, aby Twoje oczy stały się wyraziste. Twoje spojrzenie zyska niepowtarzalny, zalotny urok. Bo który mężczyzna może oprzeć się długim, czarnym i gęstym rzęsom oraz pięknie zaznaczonym brwiom? 

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/master-brow-design/